Новини

ХРЕСТО-ВОЗДВИЖЕННЯ В КАРПАТАХ

Cross

З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Мукачівського і Ужгородського Євфимія 23 жовтня на вершині гори поблизу м. Воловець (Закарпатської області) було встановлено і освячено хрест на честь 2000-го ювілею Різдва Христового. Ініціативна група православних християн на чолі із Серафимом Мєзєвим виготовила металевий хрест заввишки понад 10 м. А з допомогою словацького екіпажу на гелікоптері велетень хрест було встановлено на вершині гори, де його і освятив ігумен Вікентій.

Ініціативна група парафіян у вертольоті 
перед самим воздвиженням. Справа наліво: раби Божі Серафим, Галина, Олена, Ігор.

Ініціативна група парафіян у вертольоті перед самим воздвиженням. Справа наліво: раби Божі Серафим, Галина, Олена, Ігор.

 

Ініціатори і помічники - більша частина всіх, 
хто долучився до священної справи Воздвиження Хреста Господнього 
у переддень до самого Воздвиження (22 жовтня).

Ініціатори і помічники - більша частина всіх, хто долучився до священної справи Воздвиження Хреста Господнього у переддень до самого Воздвиження (22 жовтня).

 

  Ця урочиста подія співпала із закладенням каменя у фундамент п'ятикупольного Свято-Успенської церкви Жіночого монастиря святителя Миколая у м. Мукачеві, яке разом із насельницями обителі здійснив духівник Мукачівської єпархії УПЦ архімандрит Феодор.

Хресний хід

Хресним ходом довкола храму святителя Миколая насельниці обителі, парафіяни і працівники на священній будові підіймаються до місця, де кілька століть тому стояла дерев'яна церковця,і незабаром стоятиме п'ятикупольний Свято-Успенський храм.

 

Cвятковий молебен

Соборно розпочинається святковий молебен.

 

Чин освячення води.

Напрестольним хрестом архімандрит Феодор звершує чин освячення води.

 

Закладаються частинки мощів і головний камінь у фундамент святині

Закладаються частинки мощів і готується головний камінь у фундамент святині. Ігумен Вікентій подає камінь, над яким архімандрит Феодор читає молитви на освячення. Диякон Анатолій тримає святу воду.

 

Встановлення освяченого дерев'яного хреста

Ігумен Вікентій (ліворуч) і ієромонах Силуан (праворуч) встановлюють освячений дерев'яний хрест. Далі видко постать Високопреподобної настоятельки матусі-ігуменії Єпістимії.

 
Подав матеріали
Тарас АНДРУСЕВИЧ
[email protected]

На початок сторінки