Новини

Візит представників Лютеранської церкви в західну Україну тривав з 18 по 22 вересня 2002 року. До складу делегації увійшли єпископ Клаус Воленвебер (голова Євангельської церкви в Горних Лужицах), пастор Михаль Мільденбергер (канцлер Євангельської церкви Німеччини, Ганновер) та Андрій Войтович (директор Польської Екуменічної Ради, Варшава). Члени комісії зустрілися з представниками Львівської облдержадміністрації, з архієпископом Львівським і Галицьким Августином, а також з з єпископами Івано-Франківської і Дрогобицької єпархії Української греко-католицької церкви. Гості відвідали православні та греко-католицьки парафії, запропоновані єпархіальними архієреями, де існує протистояння. Після цього відбувся обмін думками і свідчення зібраними під час візиту.

     

Відповідаючи на питання про мету цієї місії, єпископ Клаус Воленвебер зазначив: «В 2001 році ми були на конференції у Києві, де від архієпископа Августина почули про певні труднощі, які мають православні громади на теренах Галичини. І ми вирішили відвідати безпосередні місця подій, щоб побачити все на власні очі, та поспілкуватися з самими віруючими. Як і конференція у Києві, так і нинішня поїздка є частиною спільного європейського проекту за ради примирення. Йдеться про примирення між конфесіями та народами у країнах Східної Європи, які межуватимуть з країнами Європейського Союзу. Дійсно є проблеми, але, за наявності доброї волі, вони можуть бути подолані. Ми християни, і повинні лишити чвари між собою, бо у світі існують набагато важливіші проблеми на даний час».

Пастор Михаль Мільденбергер висловив здивування, що в Україні до сих пір більшість храмів належить державі і вона розпоряджається ними. Таким чином, саме держава бере на себе відповідальність за межконфесійні непорозуміння із-за храмів. Він зазначив також високий рівень відповідальності священнослужителів у загостренні або приглушенні конфліктів.

Коментуючи ситуацію у регіоні, архієпископ Львівський і Галицький Августин порівняв її з подіями у Палестині сьогодні у зв'язку з війною 35-річної давнини. На його думку в Галичині держава на початку 90-х дозволила силовий перерозподіл храмів, а зараз каже, що вона не спроможна нічого зробити для припинення міжконфесійного протистояння.

На початок сторінки