НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

ЛЬВІВ ВІДСВЯТКУВАВ 752 РІК НАРОДЖЕННЯ

3-4 травня 2008 року львів'яни та гості міста Львова відсвяткували 752 річницю з часу першої літописної згадки. З цієї нагоди у Львові відбувалися урочисті заходи. Серед іншого, представники усіх конфесій зібралися на головній площі Львова та за проханням міського голови Львова п. Андрія Садового по черзі очолювали молитви. Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин з духовенством відслужили літію за спокій душ віруючих львів'ян. Потім Владика проголосив многолітня львів'янам та гостям міста. Урочистості продовжили народними гуляннями.

Раніше день Львова святкувався восени, але недавно урочисті заходи були перенесені на день пам'яті святого великомученика Георгія Побідоносця, котрого оголошено покровителем міста.

     

 

Виступ архієпископа Львівського і Галицького Августина:

Дорогі львів'яни і вельмишановні гості нашого славетного міста!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У ці квітучі весняні дні, коли уся земля і кожна душа людська сповнена світлої пасхальної радості, від усієї душі хочу привітати вас, дорогі браття і сестри, з днем Львова, з святом нашого величного міста! Також разом з вами хочу подякувати Богові за те, що декому з нас пощастило народитися тут, декому довелося тут жити і працювати, але усі ми маємо честь називати себе львів'янами.

Наше місто справді є надзвичайним, бо, виникнувши з волі князя Данила Галицького між Заходом і Сходом, на перехресті торгових шляхів, воно змогло увібрати в себе все найкраще, що було привнесене представниками різних дотичних культур та поєднати з власною, слов'янською, а отже створити унікальну львівську громаду. Адже у нашому місті поряд з русинами-українцями завжди мирно співіснували різні народи: вірмени, юдеї, німці, поляки, росіяни - різні віровизнання, традиції. Всі вони мали можливість зберегти свій власний, неповторний світогляд, і, в той же час, були об'єднані спільною метою - займаючись своєю справою, старанно трудитися на користь міста і його мешканців, а також задля зміцнення і процвітання Батьківщини.

Однак найбільша унікальність Львова полягає в тому, що цю ідею «єдності у різноманітті» заради спільної мети усі покоління львів'ян пронесли через віки, передаючи нащадкам. І ми бачимо, що і в новітній історії Львів являє собою джерело об'єднавчих процесів державотворення, які відбуваються в Україні: це і діяльність по об'єднанню ЗУНР і УНР, і відстоювання єдності України всупереч різним сепаратистським проявам сучасного політикуму. І Господь благословляє ці об'єднавчі зусилля, бо ж Сам сказав, хоч і з іншого приводу: «Якщо царство розділиться само в собі, не може встояти царство те» (Мр.3,24). Проте, не треба забувати, що цю об'єднавчу місію потрібно звершувати в Божому дусі - в дусі любові, в смиренні і покорі волі Божій. У найкращих львівських традиціях, яких зараз особливо належить дотримуватись, є не нав'язування свого, а сприяння створенню - вже не в межах міста, а в межах держави - особливого соціуму, об'єднаного спільною національною ідеєю, в якому кожна культура, кожна навіть найменша народність збереже свою ідентичність та самоусвідомлення. Апостол Петро повчає християн: «Будьте покірні пастирям; а всі покоряючись один одному, одягніться у смиренномудрість, бо Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать» (1 Пет.5,5).

Мешканці Львова святкують День свого міста напередодні празника святого великомученика Георгія Побідоносця, небесного покровителя нашого міста, і в цьому ми вбачаємо ще один важливий спільний момент. Адже обидві головні святині найбільших конфесій у нашому місті освячені на честь святого великомученика Георгія Побідоносця – великий Юр і малий Юр.

Свої вітання та подяку ми складаємо міському Голові, Голові Державної адміністрації та усім чільникам і мешканцям Львова, невтомна та самовіддана праця яких примножує красу і славу нашого міста.

Наша подяка також вельмишановним гостям, які прибули, щоб разом з львів'янами відсвяткувати День нашого міста. Впевнений, що побувавши один раз у Львові, ви збережете добрі спогади про наше чудове місто і його доброзичливих мешканців і бажатимете відвідати Львів знову і знову, щоб ще не раз торкнутися цієї унікальної історичної перлини нашої держави, пройтися старовинними вуличками міста Львова та відчути його самобутній дух.

Хай береже усіх Вас Господь!

Христос воскрес! Воістину Воскрес!

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Новини єпархії (03.05.2008р.)

Львів святкує Христове Воскресення

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2008р)

Новини єпархії (20.04.2008р.)

Архієпископ Августин відслужив літію та висловив співчуття

Владика Августин очолив усі богослужіння першої седмиці Великого посту

Новини єпархії (9.03.2008р.)

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина на початок Великого посту

Львівська єпархія УПЦ підтримує православних сербів

Новини єпархії (12.02.2008р.)
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]