Новини

У Львівській єпархії молитовно пом'янули жертв “Талергофу”

У першу неділю серпня Православна Церква в Америці встановила день пам'яті православних українців – жертв уніатського концтабору “Талергоф”. З цієї нагоди у всіх парафіях Львівської єпархії Української Православної Церкви священики та миряни молилися за упокій тих, хто мученицьки загинув у Талергофі та інших місцях.

Православні українці, зокрема лемки, стали жертвами уніатсько-католицьких репресій перед і під час Першої світової війни. Тоді влада Австро-Угорщини звинуватили місцеве населення Галичини і Закарпаття у шпіонажі, оскільки розпочався активний процес повернення з унії в Православ'я. Внаслідок цього тисячі невинних людей були репресовані, ув'язнені в тюрми та концентраційні табори, найсуворішим з яких був автрійський концтабір “Талергоф” (1914-1917 рр.). Багато з узників “Талергофу” емігрували до Америки.

Серед тих, хто прийшов “Талергоф” і вижив, були дружина та син священомученика Максима Сандовича, котрого Польська Православна Церква канонізувала через 80 років після його мученицької кончини (у 1994 році) і котрий є в Соборі Галицьких святих.

За звичаєм щороку у неділю Антипасхи на меморіалі жертвам Талергофу Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин з духовенством звершує панахиди.

З цього року Львівська єпархія Української Православної Церкви, підтримуючи традицію Православної Церкви в Америці, буде звершувати особливе поминання православних українців – жертв “Талергофу” у першу неділю серпня.
 

Вийшов в світ черговий номер
дитячого православного журналу "Божа нивка"

Напередодні празника Преображення вийшов у світ черговий (четвертий у цьому році) номер дитячого православного журналу "Божа нивка". Журнал виходить під егідою відділу релігійної освіти і катехизації Львівської єпархії УПЦ.

Центральною статтею номеру є розповідь про три Спаси. Також на сторінках журналу розповідається про святих отроків Ефеських, надруковані фотографії Генісаретського озера. На центральному розвороті номера представлено ікону Успення Пресвятої Богородиці та коротенька розповідь про цю ікону. Пропонується дітям розповідь в малюнках “Золотокудрий інок”, віршики та забава на уважність.

З питань придбання журналу можна звертатится за адресою:

79008, м. Львів, а/с 1352, журнал "Божа нивка"

або за телефоном +38-032-2949131

Е-mail: [email protected]

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки

https://pro-ekip.ru мотобувь furygan - мотоботы и другая мотоциклетная обувь furygan.