НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ВІДІЙШОВ ДО ГОСПОДА СВЯТІШИЙ ПАТРІАРХ ОЛЕКСІЙ ІІ

За інформацією прес-служби Московського Патріархату, сьогодні, 5 грудня, близько 9 години ранку (за московським часом), у Патріаршій резиденції в Передєлкіно під Москвою помер Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Олексій ІІ. Він очолював Руську Православну Церкву з 1990 року, ставши 15 патріархом РПЦ з часу встановлення Патріаршества на Русі.

Патріарх Олексій (у миру - Олексій Михайлович Рідігер) народився 23 лютого 1929 року в місті Таллінні (Естонія). З раннього дитинства Олексій Рідігер прислужував у церкві під керівництвом свого духівника протоієрея Іоанна Богоявленського, згодом - єпископа Талліннського та Естонського Ісидора. Навчався в російській середній школі в Таллінні. У 1947 році вступив до Санкт-Петербурзької (на той час - Ленінградської) духовної семінарії, яку закінчив по першому розряду в 1949 році. 15 квітня 1950 року Олексія Рідігера було висвячено у сан диякона, а 17 квітня 1950 року - у сан священика та призначено настоятелем Богоявленської церкви міста Йихві (Johvi) Талліннської єпархії. У 1953 році отець Олексій закінчив Духовну академію по першому розряду та був удостоєний ступеня кандидата богослов'я.

15 липня 1957 року отця Олексія призначено настоятелем Успенського собору міста Тарту та благочинним Тартуського округу. 17 серпня 1958 року зведено у сан протоієрея. 30 березня 1959 року призначено благочинним об'єднаного Тарту-Вільяндиського благочиння Талліннської єпархії. 3 березня 1961 року у Троїцькому соборі Троїце-Сергієвої Лаври його було пострижено у чернецтво. 14 серпня 1961 року ієромонахові Олексію визначено бути єпископом Талліннським та Естонським з дорученням йому тимчасового керування Ризькою єпархією. 21 серпня 1961 року ієромонаха Олексія зведено у сан архімандрита. 3 вересня 1961 року в Талліннському Олександро-Невському кафедральному соборі здійснено хіротонію архімандрита Олексія в єпископа Талліннського та Естонського.  

23 червня 1964 року єпископ Олексій був зведений у сан архієпископа. З 22 грудня 1964 року архієпископ Олексій призначається керуючим справами Московської Патріархії та стає постійним членом Священного Синоду. З 17 жовтня 1963 року по 1979 рік архієпискоОлексій - член Комісії Священного Синоду Російської Православної Церкви з питань християнської єдності та міжцерковних відносин.

25 лютого 1968 року архієпископа Олексія зведено в сан митрополита. 29 червня 1986 року його призначено митрополитом Ленінградським і Новгородським з дорученням управляти Талліннською єпархією.  

7 червня 1990 року на Помісному Соборі Руської Православної Церкви владика Олексій був обраний на Московський Патріарший Престол. Інтронізація відбулася 10 червня 1990 року.

Відповідно до Статуту про управління Руською Православною Церквою, 6 грудня відбудеться екстренне засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке повинно обрати із числа постійних членів Синоду Місцеблюстителя Патріаршого Престолу - ієрарха, що вступить в управління Руською Церквою на період до обрання нового Патріарха. На засіданні Синоду також буде визначено час і місце відспівування та поховання Святішого Патріарха Олексія.

Вічна йому пам`ять!
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Літургія по чину святого апостола Якова

Відбувся хресний хід на автобусах навколо міста Львова

Звершений хресний хід на літаку над територією Львівської єпархії

Першосвятительський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Львівської єпархії

Конференція «Історико-богословська і культорологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника»

Львівяни молилися за жертв у Південній Осетії та Грузії

Православні віруючі Львівщини відсвяткували Успення Пресвятої Богородиці

Освячено новий престол

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

У Львівській єпархії молилися за потерпілих від повені
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]