НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

МОЛИТОВНЕ ШАНУВАННЯ КОБЗАРЯ

10 березня 2007 року Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив заупокійну Божественну літургію та вселенську панахиду, під час яких молився за спокій душі великого Кобзаря.

10 березня – день пам'яті святителя Тарасія, небесного покровителя Тараса Григоровича Шевченка і день його смерті.

Цього ж дня після богослужіння Владика з духовенством єпархії поклали квіти до пам'ятника Кобзарю у Львові та проспівали йому Вічну пам'ять.

     

 

ВЛАДИКА ЗУСТРІЧАВСЯ З ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ

6 березня 2007 року на запрошення Ректора Львівського Національного Університету, професора Івана Вакарчука Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з представниками інших конфесій Львівщини взяв участь у урочистому засіданні Вченої Ради Університету та святковому прийомі з нагоди його 60-річчя.

За зміцнення духовних і моральних засад серед професорсько-викладацького складу і студентів Університету з нагоди 60-річчя з Дня народження архієпископ Августин вручив ректору Львівського Національного Університету імені Івана Франка професору Вакарчуку Івану Олександровичу Архієрейською грамотою та благословив його іконою.

У заході взяв участь також Президент України Віктор Ющенко. Запрошені мали можливість спілкуватися з Президентом України, Головою Львівської обласної державної адміністрації п. Петром Олійником, ювіляром, а також професорами та науковцями.


 

ВЛАДИКА ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВСЕСВІТНЬОМУ РУСЬКОМУ НАРОДНОМУ СОБОРІ

5 березня 2007 року на запрошення Голови Відділу Зовнішніх Церковних Зв'язків МП Високопреосвященнішого митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у роботі ХІ Всесвітнього Руського Народного Собору, який проходив у Храмі Христі Спасителя у м. Москві. Головна тема Собору – “Багатство і бідність: історичні виклики Росії”. Роботу Собору очолив Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій.


 

НЕПОРОЗУМІННЯ З УГКЦ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

До Владики Августина звернувся настоятель свято-Михайлівської церкви у с. Верчани Стрийського району Львівської області протоієрей Петро Самоїл з рапортом наступного змісту: «Ваше Високопреосвященство, доводжу до Вашого відома про події, котрі мали місце в нашому храмі, с. Верчани, 4 березня 2007 р.

Наша громада придбала в магазині церковних товарів, що у Львові «Арсенал» гарний, дорогий, красивий жертовник, на заміну звичайного столика. Я про це попередив священика УГКЦ Богдана Дмитріва.

В неділю, 04.03.07. наша черга служити попала на ранок, жертовник ми поставили новий. Після нас служила громада УГКЦ, свящ. Богдан Дмитрів покропив водою жертовник і нормально свою службу відбули. Приблизно о 13.30, я прийшов в храм, хрестити дитину. Багато (30) парафіян УГКЦ чекали на мене. Стали погрожувати, що викинуть на дрова жертвенник, що храм належить тільки УГКЦ, а православні тільки орендують їх приміщення. Все це було на високих тонах в вівтарі церкви. Жертовник вже був ними пересунутий до бокових дверей, на мої просьби не рухати нічого тут, бо гріх будуть мати, - шум, шарпанина. Парафіяни УГКЦ Григорій Бучинський і Федір Бабій, самовільно відкрили завісу Царських врат, потім самі Ворота і, через них, бо в бокові двері не проходив, винесли жертовник до дзвіниці. Ми принесли його знову, але поставили біля старого. І тепер чув погрози, що не пустять нашу громаду на почергове богслужіння.

Прошу Ваших молитв та архіпастирського Вашого втручання у вирішення проблеми.”
 

КЛІР ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ ПОПОВНИВСЯ ЩЕ ОДНИМ ЧЕНЦЕМ

3 березня 2007 року після всеношного богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові відбувся чин постригу у чернецтво клірика Львівської єпархії Української Православної Церкви, у минулому - настоятеля свято-Покровської церкви у м. Червонограді протоієрея Стефана Деркача (його боголюбива дружина матушка Марія упокоїлась у Господі у 50-річному віці внаслідок хвороби). Чин постригу звершив

Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин. Восприємником при постригу був намісник свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря у с. Світязь Шацького району Волинської області ігумен Арсеній. Новопострижений чернець отримав ім'я Севастіана на честь святого мученика Севастіана, Римського полководця (+66 р.).

Таким чином, клір Львівської єпархії Української Православної Церкви поповнився ще одним ченцем. Спаси Христе Боже ієромонаха Севастіана.

        

Оксана Жаборинська, м. Львів

 

СЕМІНАР У ЛЬВОВІ

З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, 1 березня 2007 року, в приміщенні Львівського єпархіального управління відбувся семінар на тему: «Участь Української Православної Церкви у протидії торгівлі людьми», який був організований Всеукраїнським благодійним фондом «Віра. Надія. Любов.» та Відділом з благодійності та соціального служіння Львівської єпархії УПЦ за підтримки Міжнародної організації з міграцій. Під час семінару відбулася презентація фільму: «Небезпечна гра. Не стань живим товаром».

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Церковні зображення на Сході і Заході

У місті Радехів відкритий православний храм

Архієпископ УПЦ Августин (Маркевич) відвідав полярну наукову станцію Беллінсгаузен

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина на початок Великого посту

Новини єпархії (10.02.2007р.)

Делегация Московского Патриархата посетила Эфиопскую Церковь

І світло запалало в душах...

"Духовна безпека України"

Різдво у Львові

Владика Августин відвідав український миротворчий контингент у Косово

Новини єпархії (2.01.2007р.)
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]