НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ЧУДОТВОРНІ ІКОНИ З СЕЛА КІРОВКИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ЄПАРХІЇ

10.07.2009 р. Сьогодні у Львівську єпархію з села Кіровки Калинівського району, що на Вінничині, прибули мироточиві ікони Іверської Божої Матері, Христа-Спасителя та ікона Всіх святих. Перед свято-Георгіївською церквою чудотворні ікони зустрічав Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, настоятель храму митрофорний протоієрей Роман Коломийчук, клірики і вірні. Ікони встановлені у свято-Георгіївській церкві, перед ними постійно звершуються молебні і акафісти, тут вони перебуватимуть до 12 липня ц.р.

       

Про те, як замироточили ікони, про чудеса від святих ікон, проголосив настоятель храму святої преподобної Параскеви Сербської, духовною святинею якого є ці мироточиві ікони, священик Віталій Трач.

Кіровське чудо – мироточиві ікони

Невеличке село Кіровка Калинівського району, що на Вінничині, донедавна нічим не відрізнялося від тисяч сіл України. Розташоване в самому серці Вінницької області, воно жило своїм розміреним селянським життям, клопіткими буднями кіровчан щодо здобуття хліба насушного. Але в 2007 році в духовному житті села сталися події, які сколихнули душі і серця багатьох тисяч християн України. У місцевій церкві преподобної святої Параскеви Сербської замироточили ікони. Сотні паломників душею потягнулися до цієї благодатної святині.

Ця розповідь – про мироточиві святині храму преподобної святої Параскеви Сербської, що в селі Кіровка Калинівського райьону на Вінничині. У червні 2007 року після служби одна із прихожанок помітила на порозі храму загорнутий у газету згорток. Це була ікона „Всіх святих" – єдина вціліла із сплюндрованого у 1947 році храму. Поряд – записка: „Ця ікона знаходилася у нашому будинку багато літ. її приніс батько у 1947 році. Ікона ніби жива. Коли була весела, квіточки на ній ставали рожеві, коли сумна, – тьмяніли. Але останні три роки на іконі виступають пахучі краплі, які пахнуть все сильніше. Тож краще повернути ікону туди, де вона була – у церкву" Автор записки побажав залишитися невідомим.

З того часу ікона „Всіх святих" є духовною святинею кіровського храму. У тому, що вона чудотворна, прихожани змогли переконатися трохи згодом. Біля цілющої кринички „ семи джерел" перед мироточивою іконою отець Віталій відслужив водосвятний молебень, прохаючи у Бога дощу. Наступного дня над селом пройшов дощик, а за місяць до цього з неба не впало ні краплі. Ця подія стала своєрідним знаком Божого чуда. Щедрість Господня зійшла благодаттю на храм, показуючи живу присутність Духа Святого.

Одного разу прихожани помітили, що на мироточивій іконі „Всіх святих" з`явився чудесний нерукотворний образ Христа Спасителя. Особливо виразно зображення Ісуса видно на фотографії ікони. Воно чітко проступає на іконі і на фото сприймається як основне. І найцікавіше, що нерукотворний образ з'явився не на склі, а на самій іконі, що знаходилася у дерев'яній рамі під склом. Кіот ікони прикрашають золоті і срібні кільця й ланцюжки. Люди жертвують прикраси, дякуючи їй за допомогу і підтримку.

Незабаром у церкві замироточила ікона Спасителя, пожертвувана у свій час при відроджені храму однією із жительок села. Це сталося на Маковея 14 серпня 2007 року під час служби. Як свідчить корінна жителька Кіровки прихожанка храму Святої преподобної Параскеви Сербської Ольга Назарівна Навроцька, ікона на хресті просіяла, а потім замироточила. Спочатку мироточіння ніхто не помітив. Лиш коли під іконою на підлозі побачили краплі і спробували з'ясувати їхнє походження, зрозуміли, що мають справу з миро. Неземні приємні пахощі випромінювала ця ікона. Люди ж дуже здивувалися. Мироточиву ікону Спасителя помістили у кіот поруч з іконою „Всіх святих". Проте людей чекало ще одне чудо: на внутрішній частині скла ікони з дрібнесеньких крапельок миро з`явився нерукотворний образ Пресвятої Богородиці.

Третє чудо сталося восени. Заплакала Іверська ікона Божої Матері, придбана прихожанами у складчину 25 вересня 2007 року у магазині Браїловського жіночого монастиря під Вінницею. Це сталося у жовтні. Незабаром сльози змінилися крапельками благоухаючого миро.

Ця ікона є копією чудотворного образу, який називається Іверською іконою Божої матері Портатиси (грецькою „Вратарниця"). Чудотворний образ знаходиться в Іверському монастирі на Афонській горі і прославився різними чудесами: Ікона оберігала монастир від ворогів, біля неї зцілювалися хворі, по молитвах іноків перед нею житниця обителі наповнювалася борошном у неврожайні роки.

Як зазначає настоятель храму отець Віталій, всі три мироточиві ікони прочани вважають чудотворними. Про це свідчать золоті і срібні прикраси у кіотах цих святинь, які, як дар, жертвують прихожани в знак зцілення або отримання іншої допомоги по молитвам Ісуса, Пресвятої Богородиці та всіх Святих.

Як зазначає отець Віталій, Господь сам пише людське життя. І ми, люди, обхитрувати і перемудрувати його не в змозі. Ми чомусь завжди шукаємо еліксир вічного життя. Нам здається, що тільки лишень торкнемося мироточивої ікони, то у нас зникнуть всі хвороби і проблеми. Проте все набагато складніше. Господь єдиний знає, що нам треба. Тому залишається тайною, чому одні люди біля ікон зцілюються, а інші ні.

Протягом останнього часу кіровським святиням поклонилися тисячі віруючих, адже ікона „Всіх святих", ікона Спасителя та Іверська ікона Божої Матері привозилися для вшанування у різні храми і монастирі не лише Вінничини, але й інші регіони України.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Святкування дня пам'яті блаженного Августина

Фестиваль «Червона Калина»

Архієпископ Августин благословив випускників інституту Сухопутних військ

Паломництво до мощей святителя Спиридона Триміфунтського

Львівську єпархію відвідав чоловічий церковний хор «Святий Серафим»

Архієпископ Августин звершив заупокійні літії за загиблими у авіакатастрофі 3 травня 1985

Архієпископ Августин взяв участь у конференції на тему: «Душпастирське служіння в місцях позбавлення волі»

60-річний ювілей ігумені Варвари

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2009р)

Проблеми біоетики: православний погляд
(Круглий стіл «Біоетичні та духовні аспекти клітинної терапії й клонування»,
11 квітня 2009 року, м. Київ)

 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]