Новини

У Почаївській духовній семінарії відбулася зустріч з викладачами та студентами

28 лютого 2006 року у Почаївській духовній семінарії відбулася зустріч учасників ХIV Міжнародних Різдвяних освітніх читань з викладачами та студентами, у якій взяли участь Високопреосвященніший архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Ректор ПДС архімандрит Нафанаїл. Про свої враження від цього форуму розповідали архімандрит Нафанаїл, протоієрей Борис та протодиякон Олександр. Окрім цього Владики та керівництво Почаївської духовної семінарії відповіли на запитання, які хвилюють і цікавлять сьогоднішню молодь.
 

Видавничі труди молодіжного братства

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина Львівське молодіжне православне братство Почаївської ікони Божої Матері підготувало до друку та випустило у світ Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського. У книжці текст церковно-слов”янською мовою російськими буквами, великий шрифт. Ціна 3 грн. 50 коп. Книжку можна замовити по тел. 8-097-118-22-87.

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина Львівське молодіжне православне братство Почаївської ікони Божої Матері видало „Кліросне послушаніє”. Упорядник - інок Максим (Сорочан), один з засновників молодіжного братства. Ціна – 14 грн. Книга складається з трьох частин: молитви і акафісти, канонічні правила та святі отці про церковний спів, духовні поради святих отців і подвижників благочестя про кліросний послух.
 

Вийшов у світ новий номер „Світло Православ'я”

Вийшов у світ новий (другий) номер єпархіальної газети „Світло Православ'я”. У ньому традиційно проповідь, хроніка єпархіального життя, прес-реліз засідання Священного Синоду УПЦ, розповідь про візит французьких монахів, розповідь про подорож через Україну, про Крехівський монастир, дитяча сторінка, рубрика на допомогу вчителю і вихователю, а також місіонерська сторінка, новини та запитання і відповіді.
 

До 60-річчя Львівського церковного собору

8-10 березня 2006 року виповнюється 60 років з часу проведення Львівського собору і приєднання до Православ'я греко-католиків Галичини. З цієї нагоди за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина 12 березня, в неділю Торжества Православ'я, у всіх парафіях Львівської єпархії під час молебня в неділю Торжества Православ'я, на сугубій єктенії будуть додатково виголошені наступні подячні прохання:

„Благодаряще со страхом і трепетом, яко раби непотребнії, Твоєму благоутробію, Спасе і Владико наш Господи, о Твоїх благодіяніїх, яже ізліял єси ізобильно на люди Твоя, обратив іх от єресі уніатскія ко вірі істинній і славословіє Тебі, яко Богу приносим, і вопієм: ізбави нас от всіх бід і, яко Милостив, ісполни во благих прошенія наша, приліжно молимся Тебі, услиши і помилуй.

Єще молимся Тебі, Спасителю нашему, благоволившему обратити землю Галицкую к вірі отцев наших, даруй непоколеблемо стояти нам в святій вірі православній, услиши нас, Господи, і помилуй. Єще молимся, Господи Вседержителю, о єже призріти і утвердити виноград сей, єгоже насади і сохрани от всіх навітов вражіїх десница Твоя, да не умалится віра наша, да право славится вину в землі нашей Трисвятоє ім'я Твоє, услиши і помилуй. Не хотяй смерті грішних...”

В цей же день також будуть звершені заупокійні літії за формулою:

„Єще молимся о упокоєнії душ отец і братій наших, на церковнім соборі в граді Берестейстім віру православную защитивших і приснопамятного убієнного протопресвітера Гавриїла і почивших православних отец і братій наших, на церковнім соборі в граді Львові віру православную возродивших і всіх отец, братій і сестер наших, за віру православную смерть пріявших, іхже імена Ти, Господи віси, і о єже проститися ім всякому прегрішенію, вольному і невольному”.
 

Львівська єпархія підтримала ініціативу про проведення Всеправославної молитви за мир у Єрусалимі.

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина в усіх парафіях Львівської єпархії Української Православної Церкви 22 квітня 2004 року, у Велику суботу, буде прочитана Всеправославна молитва за мир у Єрусалимі.
 

Молитва за жертв Чорнобильської катастрофи.

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ, у всіх парафіях Львівської єпархії 30 квітня 2004 року будуть відслужені молебні за живих учасників Чорнобильської біди і панахиди за спочилих.
 

Щорічне поминання

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, з нагоди 61-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні на заупокійних єктеніях під час богослужінь і на панахидах 9 травня (або 7 чи 8 травня) необхідно виголошувати наступне прохання: „Єще молимся о упокоєнії душ приснопамятних вождей і воїнов за віру, Отечество і народ на полі брані жизнь свою положивших, отец, братій і сестер наших от ран і глада почивших, в пліненії і горьких работах невинно умученних і убієнних, в блокаду скончавшихся і всіх для Побіди потрудившихся, іхже імена Ти Господи віси, і о єже проститися ім всякому прегрішенію, вольному і невольному.”

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки