Новини

ВЛАДИКА АВГУСТИН У СКЛАДІ ДЕЛЕГАЦІЇ ВІДВІДАВ АФОН

Рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви для участі у престольному святі свято-Пантелеімонового монастиря на Святій Горі Афон за традицією була направлена делегація. Очолив делегацію Високопреосвященніший архієпископ Рязанський і Касимовський Павел, до складу делегації увійшли: Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Тираспольський і Дубоссарский Юстініан та Преосвященніший єпископ Аркадій з супроводжуючими особами, а також співробітник Відділу Зовнішніх церковних зв'язків Чуряков А.Г.

З 4 по 11 серпня 2006 року делегація перебувала у Греції, зокрема, на Святій Горі Афон. 4 серпня після прибуття у м. Салоніки в аеропорту делегацію зустрічав Генеральний консул Російської Федерації в Греції Просвіркін О.Л. Потім члени делегації відвідали м. Уранополь, звідки 5 серпня відбули на Святу Гору Афон. Там у святих воріт Пантелеімонового монастиря офіційну делегацію зустрічала братія на чолі з ігуменом монастиря архімандритом Єремією. Потім було відслужено молебень у храмі святого великомученика Пантелеімона.

Увечері і вночі з суботи на неділю архієреї молилися на службах добового кола, а потім звершили Божественну літургію. Увечері і вночі з неділі на понеділок архієпископ Августин очолив добове коло богослужінь і Божественну літургію у свято-Покровській церкві монастиря з нагоди дня пам'яті праведної Анни.

Крім того, 6 і 7 серпня архієпископ Августин та інші члени делегації побували у скитах і монастирях Святої Гори Афон, зокрема відвідали Іверський монастир, де вшанували відому Іверську чудотворну ікону Божої Матері та інші святині, а також Велику Лавру, засновану преподобним Афанасієм Афонським, румунський скит Продром, монастир Філофей, Ватопедський монастир, скити Ксилургу, святого апостола Андрея Первозванного та пророка Іллі. Членів делегації у Кареї – столиці чернечого півострова – у приміщенні Протату прийняв прото (тобто головний у раді Афонських обителей у цьому році) монах Варнава.

Вночі на 9 серпня у соборному храмі святого великомученика Пантелеімона Високопреосвященніші архієпископи Рязанський і Касимовський Павел, Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Аркадій у співслужінні сонму духовенства звершили всеношну, а вранці - урочисту Божественну літургію. За богослужінням молилися губернатор Афону, Надзвичайні і Повноважні посли України: у Франції – Сергєєв Ю.А. та у Греції – Цибух В.І., а також Генеральний консул Російської Федерації в Греції Просвіркін О.Л., паломники з Києво-Печерської лаври, ченці афонських обителей і чисельні богомольці. Після Літургії з хресним ходом Владика Павел прочитав вітання Святішого патріарха Московського і всія Русі Олексія та Голови ВЗЦЗ Високопреосвященнішого митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила, а Владика Августин передав ігумену монастиря архімандриту Єремії дар від боголюбивих українських шанувальників Святої Гори Афон ікону Божої Матері “Феодоровську”.

Одночасно Всеношну та Божественну літургію на Старому Русику у співслужінні духовенства звершив Преосвященніший єпископ Тираспольський і Дубоссарський Юстиніан.

Увечері 9 серпня делегація прибула до м. Салонік, де її прийняв у своїй резиденції Високопреосвященніший митрополит Неапольський і Ставрупольський Варнава - правлячий архієрей західної частини Салонік. Члени делегації ознайомилися з життям та діяльністю Неапольської митрополії та відвідали каферальний собор святого Іоана Предтечі. Наступного дня делегація оглянула визначні місця та околиці Салонік, відвідали сербське військове кладовище часів Першої і Другої світових війн, яке стало місцем спочинку також воїнів з Росії та України. Владика Августин звершив там заупокійну літію. Потім делегація відвідала храм святого великомученика Димитрія Солунського, Софійський собор, кладовище муніципалітету Каламар'я та храм святого великомученика Пантелеімона. Цього ж дня делегація відбула з Греції. Її проводжали Високопреосвященніший митрополит Неапольський і Ставрупольський Варнава і Генеральний консул Російської Федерації в Греції Просвіркін О.Л.

Оксана Жаборинська, м. Львів

Делегація прибула на Святу Гору


 
   

Молебень з нагоди прибуття гостей


 

На Божественній літургії в неділю


 
   

Біля Іверської ікони


 
   

Місце погребення першого ігумена – засновника руського Андріївського скита о. Вісаріона


 
   

Прийом у Кареї


 

Трапезна свято-Пантелеімонового монастиря


 
   

Хресний хід в день престольного свята


 

Владика передає дар українських шанувальників Афону


 

В кафедральному соборі Владики Варнави у Салоніках


 

По дорозі до Урунополя на місці народження Арістотеля


 
   

Пристань Урунополя


 

Свято-Пантелеімоновський монастир


 

З ігуменом монастиря архімандритом Єремією та духівником обителі ієромонахом Макарієм


 

в Іверському монастирі


 

Біля мощей преп. Афанасія Афонського


 

Велика Лавра


 
   

Румунський скит св. Іоана Предтечі


 

Монах


 

Панорама Румунського скита


 

Місце з'явлення Іверської ікони


 

Монастир Фелофей


 

Ільїнський скит


 
   

Іконостас


 

Насельник Афона – виходець з Галичини


 

Дар обителі


 
   

На богослужінні


 

Дзвінниця монастиря


 

Пантелеімоновський монастир


 

Паломники прибувають на престольне свято обителі


 

Братія на кліросі


 

Преподобні отці Афонські


 

На хресному ході


 
   

Кафедральний собор Владики Варнави у Салоніках


 

За традицією кожен архіпастир–гість залишає підпис у напрестольному Євангелії


 
   

Заупокійна літія на сербському кладовищі


 

кладовище з похованнями руських емігрантів


 

перед мощами св. вмч. Димитрія Солунського у м. Салоніках


 
       

На початок сторінки