НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

АРХІЄРЕЙСЬКА ЛІТУРГІЯ У БУДИНКУ ПРЕСТАРІЛИХ

У неділю, 15 жовтня 2006 року, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у свято-Пантелеімоновській домовій церкві у Львівському будинку для людей похилого віку та інвалідів. Йому співслужили протоієрей Зеновій Курило та диякон Олександр Іванченко.

На богослужіння зібралося понад 40 мешканців будинку престарілих, більше половини з них сповідалися і причащалися Святих Христових Тайн. Потім Владика також причастив лежачих хворих, котрі не могли бути присутні на Божественній літургії у церкві, але бажали сповідатися та причащатися. Співала група хористів молодіжного хору.

Під час і після закінчення Божественної літургії Владика виголошував повчання. На завершення привітав старшу сестру – Марину Людмилу Василівну з 70-річчям з дня народження і за старанне та жертовне служіння вручив їй нагороду Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира – медаль святого рівноапостольного князя Володимира, а також благословив вірних іконками і пригостив солодощами.

Уже на протязі 12 років група сестер милосердя Львівської єпархії опікується Львівським будинком для людей похилого віку та інвалідів: надає медичну і духовну допомогу як мешканцям цього закладу, так і обслуговуючому персоналу. З самого початку було створено домову церкву святого великомученика Пантелеімона, де за допомогою сестер милосердя щонеділі священик служить молебні, а раз в місяць – Божественну літургію. Мешканці приступають до святих таїнств Сповіді і Причастя, є випадки Хрещення після належної підготовки. Сестри милосердя ведуть постійну катехізаторську і просвітницьку роботу, зокрема, читають та розповідають Закон Божий, життя святих, а іноді просто розмовляють на духовні теми. Оскільки більша частина мешканців – це не просто люди похилого віку, а ще й немічні, сестри милосердя трудяться справді жертовно. Крім того, їм доводиться готувати тіло покійних до поховання та організовувати їх відспівування.

Регулярно до будинку для людей похилого віку заходять гості – молодь. Це приносить велику радість для мешканців, а для молоді – урок ставлення до батьків і старших родичів. Організовуються концерти та дитячі виступи.

        

Оксана Жаборинська, м. Львів

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки