НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
СЕРБІЯ. ПОЧИВ О ГОСПОДІ СВЯТІШИЙ ПАТРІАРХ СЕРБСЬКИЙ ПАВЛО

15 листопада 2009 року в Бєлграді на 96-му році життя почив Предстоятель Сербської Православної Церкви Святіший Патріарх Павло.

Патріарх Сербський, архієпископ Печський, митрополит Белградо-Карловацкий Павло (у миру Гойко Стойчевіч) народився 11 вересня 1914 року в селі Кучанци в Славонії (Югославія). Закінчив гімназію в Бєлграді і семінарію в Сараєво. Потім продовжив освіту на Богословському факультеті в Бєлграді. Під час Другої світової війни Гойко Стойчевіч в числі біженців опинився в монастирі Святої Тройці на Овчарі, де став послушником. Тут він викладав Закон Божий дітям біженців. Після закінчення війни став насельником монастиря Благовіщення на Овчарі, де в 1948 році прийняв чернечий постриг і був рукопокладений в сан ієродиякона.

З 1949 до 1955 був нім чернечий послух у монастирі Раче. У 1954 році був рукопокладений в ієромонаха, а в 1957 р. зведений в сан архімандрита. З 1955 по 1957 рік вивчав Священне Писання Нового Заповіту і літургіку на Богословському факультеті в Афінах.

29 травня 1957 року в кафедральному соборі Бєлграда відбулася хіротонія архімандрита Павла в єпископа Рашко-Прізренського. Владика Павло активно займався організацією будівництва нових храмів і робіт по реставрації і збереженню православних святинь Косова і Метохії, часто здійснював поїздки і богослужіння в різних храмах єпархії, одночасно займаючись науковою і викладацькою діяльністю. У 1988 році Богословський факультет в Бєлграді присвоїв йому ступінь доктора богослів'я.

У листопаді 1990 року, згідно з рішенням Архієрейського Собору Сербської Православної Церкви, єпископ Павло (Стойчевіч) був обраний її Предстоятелем замість хворого Патріарха Германа. Інтронізація 44-го Патріарха Сербської Православної Церкви відбулася 2 грудня 1990 року в кафедральному соборі Бєлграда.

За час свого першосвятительского служіння Патріарх Павло відвідав багато єпархій Сербської Церкви як на території колишньої Югославії, так і за її межами. Його Святість відвідав свою паству в Австралії, Америці, Канаді і Західній Європі.

Святіший Патріарх Павло – автор декількох книг. Більше двадцяти років в «Віснику Сербської Православної Церкви» друкувалися його дослідження по літургіці. Довгий час він був головою Синодальної комісії з перекладу Священного Писання Нового Заповіту.

З 13 листопада 2007 року Патріарх Павло знаходився на стаціонарному лікуванні в госпіталі Військово-медичної академії Бєлграда.

15 травня 2008 року Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви тимчасово передав виконання функцій Предстоятеля Священному Синоду, в якому тимчасово головує архієпископ Цетіньський, митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій.

За інформацією Служби комунікації ВЗЦЗ МП
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Літургія святого апостола Якова

Хресний хід навколо Львова

Подарунки засудженим

Концерт священика Сергія Кисельова У Львові

Родоський Форум 2009

Блаженніший митрополит Володимир відвідав Львівську єпархію

Молебень на початок нового 2009/10 навчального року

Архієпископ Августин прийняв гостя з північного краю

Чудотворні ікони з села Кіровки у Львівській єпархії

Святкування дня пам'яті блаженного Августина
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]