НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
РІЗДВЯНЕ ПАЛОМНИЦТВО НА БУКОВИНУ

Здавна прийнято у період святок, тобто від свята Різдва Христового і до Богоявлення, прославляти прихід у світ Обіцяного Месії Христа Спасителя. Тому усі християни, а особливо, діти і молодь, у цей період багато колядують, прославляючи Новонародженого Богомладенця. Цього року молодіжний хор відвідав Чернівці, щоб там розділити з православними буковинцями різдвяну радість.

Рано-вранці, прибувши до міста Чернівців, ми співали на Божественній літургії у свято-Духівському кафедральному соборі, а потім звеселяли віруючих колядками. Після богослужіння нас приймав староста храму Іван Філімонович Сандуляк, який тепло подякував за принесену радість і вручив подарунки.

Мандруючи пішки, знайомилися ми з видатними архітектурними пам'ятками міста, серед яких чернівецька вуличка Ольги Кобилянської, що вирізняється особливою красою і дуже схожа на львівські вулички, Чернівецька міська рада, а також архітектурний комплекс Чернівецького державного університету разом з Троьохсвятительським храмом, який колись був резиденцією митрополитів. Діти також побували біля головної ялинки Чернівців. Ми відвідали свято-Введенський жіночий монастир, де теж співали тропар Різдву Христовому та колядки.

Після насиченої прогулянки містом та смачного гарячого монастирського обіду, молодіжний хор у Чернівецькому єпархіальному управлінні вітав Високопреосвященнішого митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія з святом Різдва Христового. Владика, як прийнято на Буковині, обдарував нас різдвяними гостинцями. А ще ми відвідали свято-Миколаївську церкву поблизу єпархіального управління.

       

Далі шлях паломників проліг у свято-Вознесенський чоловічий монастир «Банчень», що у с. Банчени Герцаївського району Чернівецької області. Дорогою ми мали дві зупинки: перша – несподівана: майже під колеса нашого автобуса вискочило малесеньке чорненьке цуценя! На щастя, все обійшлося: воно залишилося живим і здоровим, і ми, не знайшовши його мами, забрали його з собою в дорогу, адже на вулиці було холодно, а, окрім того, воно ще було дуже голодне. Друга зупинка – запланована – була в свято-Різдва-Богородичному чоловічому монастирі «Горєча», що на окраїні Чернівців. Там ми теж колядували та прославляли Христа Богомладенця. Братія монастиря розповіла нам історію обителі, а ще ми відвідали верхню свято-Георгіївську церкву, в якій служать Божественні літургії досить рідко. Там ми проспівали тропар Різдва Христового і тропар св. вмч. Георгію.

Перед тим, як вирушити далі, ми віддали «несподіванку» – наше цуценятко – на господарський двір, де за ним пригляне монастирська братія. За 40 хвилин ми прибули до свято-Вознесенського чоловічого монастиря «Банчень». Там нас радо зустріли, розмістили у прекрасних готельних кімнатах і знову нагодували гарячою трапезою. Нас дуже вразила краса обителі! Ми були здивовані облаштованістю, впорядкованістю, а також увагою та любов'ю, з якою нас тут приймали. Важко повірити, що ще 15 років тому на цьому місці не було нічого…

Особливого часу на відпочинок у нас не було: ми встигли лише озирнутися навколо, коли от-от мала розпочатися всеношна, і ми пішли співати поперемінно з братським хором. Треба зазначити, що у цьому монастирі служать слов'янською та румунською мовою, бо переважна більшість насельників, парафіян і паломників – етнічні румуни. Отже, зорієнтуватися під час богослужіння нам допомагав регент братського хору ієромонах Лазар. Увечері ми також мали можливість познайомитися з життям мешканців дитячого будинку, який заснований і яким опікується настоятель монастиря архімандрит Лонгін (Жар). Ми приїхали з ієродияконом Макарієм в дитячий будинок, він показав нам корпуси, трапезну, дитячі кімнати та актовий зал, куди зібрали дітей. Там ми колядували та висловлювали побажання їм, а вони - нам. Особливо зворушливим був момент, коли діти-сироти дякували за різдвяну радість, за колядки і роздавали нам подарунки. Треба зазначити, що у Банченському дитячому будинку мешкає 205 дітей, з них – 35 усиновлених отцем Лонгіном, для усіх решти - він є опікуном. Отець Лонгін сам виріс без матері, отже, тепер намагається створити для дітей-сиріт найкращі умови: тут побудовано три корпуси, в яких мешкають окремо дівчатка і хлопчики, а в окремому корпусі мешкають діти-інваліди. На території дитячого будинку є навчальні цехи, а також дитяча церква, якою опікується братія монастиря. Викликає захоплення чистота, вихованість діток, а також любов вихователів і нянь – насельниць Боянського жіночого монастиря, котрі тут трудяться. Вражені ми повернулися в монастир.

         

Наступного дня ми знову поперемінно з братським хором співали на Божественній літургії, потім ласували монастирським обідом.

А ще перед від'їздом ми відвідали монастирський скит, де приклалися до чудотворної ікони Божої Матері. Дорога на скит пролягла через монастирський сад і пасіку, там ігумен Сергій нам показав чернечу келію, а ще господарський двір, де ми побачили коней, поні, осликів, лося, косуль та гусей.

Ми попрощалися з обителлю та її насельниками...

         

На дорогу нам дали печиво, цукерки, воду та сік, і ми попрямували далі у м. Хотин, де відвідали Хотинську фортецю та взяли участь у різдвяному фестивалі «Нова радість стала» у районному будинку культури. Цей фестиваль уже третій рік поспіль проводиться за ініціативи та за благословенням Преосвященнішого єпископа Хотинського Мелетія. Після виступу хор отримав у подарунок електрочайник. Потім ще ми вітали з Різдвом Христовим Владику Мелетія, з благословення котрого ми відвідали Буковину, його трудами та стараннями його помічників ми мали велику паломницьку програму, а також взяли участь у концерті.

Із Хотина ми ще раз відвідали свято-Різдва-Богородичний чоловічий монастир «Горєча», що на окраїні Чернівців, де нас чекала смачна трапеза. Владика Мелетій супроводжував нас… В монастирі під час вечері він дав архіпастирські духовні настанови для молоді. Ми подякували Владиці Мелетію та його помічникам за щирий прийом, велику любов і радість, котру вони подарували нам на Буковині та хором побажали йому «Многая літа».

 

І вже перед виїздом на вокзал у монастирі хор свято-Андріївської церкви у м. Чернівці колядували для нас румунською, грецькою і українською мовами. Ми подякували братії і колядували для них. А на закінчення разом заспівали: «А на цьому слові бувайте здорові!..»

Переповнені радістю, із солодощами та подарунками, поверталися ми з Буковини додому, в рідну Галичину.

Тепло і щирість, які подарували нам православні буковинці, стали запорукою розуміння, що ми, православні віруючі Галичини, не самотні, не відокремлені від світу, не розділені за віком, територією чи національністю. Ми належимо до великої Православної сім'ї, главою якої є Богочоловік Христос, Який народився у вертепі заради нашого спасення.

Молодіжний хор свято-Георгіївської церкви
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Відправлено новорічні молебні

Відслужено панахиду за Святішого патріарха Олексія

Львів святкує Різдво Христове

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2009р)

Владика відвідав Сокальську виправну колонію

Владика Августин спілкувався з паломниками з Закарпаття

Відбулися підсумкові збори духовенства Львівської єпархії

Владика Августин спускався в шахту

Звершуються заупокійні богослужіння за Святішого патріарха Олексія

Відійшов до Господа Святіший Патріарх Олексій ІІ

Літургія по чину святого апостола Якова
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]