НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

«РАДУЙСЯ ВАРВАРО, НЕВІСТО ХРИСТОВА ПРЕКРАСНАЯ!»

17 грудня Православна Церква молитовно згадує пам'ять святої великомучениці Варвари (ІІІ ст.). Юна дівчина Варвара милістю Божою просвітилася християнською вірою та претерпіла страждання та прийняла смерть від рук власного батька Діоскора, який був поганином. Відразу після смерті християни стали шанувати її як великомученицю, а біля її мощей стали відбуватися чудеса. За різними даними у ІV чи VІ століттях мощі святої великомучениці були перенесені до Константинополя, у храм, що спеціально побудований на честь святої. Святу великомученицю Варвару особливо шанують у нашому народі, бо майже 9 століть її мощі знаходяться у м. Києві.

У лютому 1945 року тодішній настоятель свято-Георгіївської церкви у м. Львові протоієрей Серафим Казновецький привіз з Києва до Львова особливе благословення Митрополита Київського і Галицького Іоана – ліве ребро святої Великомучениці. З того часу частка святих мощей знаходиться тут, у нашому древньому місті, в особливому ковчежці і з цього часу другим престольним святим став день памяті святої великомучениці Варвари.

Саме з цієї нагоди напередодні, 16 грудня, у свято-Георгіївській церкві у м. Львові була відслужена всеношна з акафістом Святій. На богослужіння на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина прибув Преосвященніший єпископ Туровський і Мозирський Стефан, а також численне духовенство єпархії. Вранці наступного дня після водосвятного молебну та читання акафісту духовенство та миряни перед храмом урочисто зустрічали архіпастирів: Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, Преосвященнішого єпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія, Преосвященнішого єпископа Туровського і Мозирського Стефана та Преосвященнішого єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона, які й відслужили Божественну літургію. Їм співслужило численне духовенство Львівської єпархії. Проповідь про життя та мученицьку смерть Святої виголосив Преосвященніший єпископ Амвросій. Богослужіння своїм співом прикрасили архієрейський та молодіжний хори.

Під час Божественної літургії за старанне служіння Святій Церкві священики Роман Кононенко та Назарій Швець були удостоєні нагороди – набедреника, а після урочистого богослужіння окремі священики та миряни були відзначені нагородами.

На завершення Владика Августин тепло подякував гостям-архіпастирям за спільну молитву, а також привітав з днем Ангела настоятельку Львівського свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменю Варвару, яка разом з сестрами обителі молилася за богослужінням. Потім було проголошене традиційне многоліття.

В урочистостях також взяв участь Генеральний консул Російської Федерації у Львові п. Гузєєв Є.Ф.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Роздуми про єдність Церкви

У м. Львові відбулося засідання Синодальної Богословської комісії УПЦ

Літургія по чину святого апостола Якова традиційно звершена у Львові

Некролог

«О зде учащих і учащихся» сугубо молилися у Львові 21 жовтня

Поблизу Стрия на Львівщині освячено новий престол

Подвижник віри

Владика Августин відвідав Християнську Богословську Академію у Варшаві

15-річчя архієрейської хіротонії

Некролог
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]