Новини

Останки російських та австрійських вояків,
знайдені під час скаутського табору "Татарівка-2006",
поховають поблизу гори Маківка на Сколівщині

16 серпня неподалік гори Маківка, в селі Головецько Сколівського району Львівщини, відбулося урочисте перепоховання останків вояків Росії та Австро-Угорщини, що загинули в боях Карпатської операції взимку 1915 року. Цьому заходу передувала кропітка робота Товариства пошуку жертв війни "'Пам'ять'' та Федерації Скаутів "Галицька Русь": на підставі архівних документів, свідчень місцевих мешканців, краєзнавчих та археологічних розвідок, крім інших, було встановлено місця масової загибелі та санітарних захоронень солдатів Першої Світової Війни - гора Татарівка, поблизу смт. Славське. Комплекс пошуково-археологічних та експлуатаційних робіт здійснювався спеціалістами Товариства "Пам'ять" та волонтерами — галицькими скаутами. Дозвіл на проведення пошукових робіт видала Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресії. Внаслідок розкопок на схилах гори Татарівка знайдено останки 25 солдатів армії Російської імперії та 3 вояків Австро-Угорщини. Програма стаціонарного табору-експедиції завершилася церемонією поховання ексгумованих останків та днем відкритих дверей у скаутському таборі. У цих заходах взяли участь Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв, почесний консул Австрії в Західній Україні Ярослав Наконечний, архієпископ Львівський і Галицький Августин, представники влади та громадськості регіону, місцеві мешканці.

Церемонія відбулася на кладовищі часів Першої Світової війни поруч з сільським храмом. Перепоховання було проведено за сприянням Сколівської райдержадміністрації та за згодою мешканців села Головецько.

                 

 

Скаутський табір в Карпатах

Федерацією Скаутів "Галицька Русь" в дольовій участі з урядом Москви, було організовано перший на теренах Західної України історико-краєзнавчий археологічний скаутський табір-експедицію "Татарівка-2006". Табір-експедиція розпочав свою роботу в липні та завершиться екологічним десантом в НПП "Озеро Синевир" в день незалежності України. За час проведення табору в ньому візьмуть участь близько ста скаутів, представників Львівської, Закарпатської, Рівненської та Луганської областей України. Крім участі в археологічних дослідженнях, програма табору складається з тренінгів з техніки безпеки та виживання в дикій природі, краєзнавства, історії скаутського руху... Молоді учасники отримали навички таборування, надання першої медичної допомоги, розвідиицтва та туризму.

Кращі отримали іменні свідоцтва про закінчення "Школи ратників" Федерації Скаутів "Галицька Русь"" та путівки в Крим на міжнародний джемборі "'Скелі біля моря-2006", що проводитиметься УМСА України.

Після церемонії перепоховання перепоховання останків вояків Росії та Австро-Угорщини, що загинули в боях Карпатської операції взимку 1915 року скаутський табір відвідали Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв та архієпископ Львівський і Галицький Августин

     

 

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки