Новини

УПЦ (МП) ПРОСИТЬ ЗЕМЛЮ ПІД ХРАМИ

Кількість церков у Львові збільшиться

Як стало відомо “Газеті”, Львівська Архієпархія Української Православної Церкви (Московського Патріархату) звернулася з листом до міського голови з проханням надати 5 земельних ділянок під будівництво храмів у різних районах Львова. Це питання перебуває вже на розгляді відповідних структур міської ради і, очевидно, буде винесене на сесію міської ради найближчим часом.

У листі Владика Августин просить для потреб громад УПЦ (Московського патріархату) виділити 5 земельних ділянок у різних районах міста – дві на вулиці Княгині Ольги, і по одній на вулиці Скрипника на Сихові, неподалік Шевченківської райдержадміністрації та неподалік Залізничного технікуму.

Крім того, у цьому листі зазначено, що представники Архієпархії з прихильністю ставляться до ідеї посла Російської Федерації в Україні пана Черномирдіна про будівництво храму цієї конфесії біля Пагорбу Слави, про яку вони дізналися з публікації у “Львівській газеті”, і просять міську раду вивчити можливість вирішення цього питання.

Тарас Базюк

 

ДЛЯ ГАЗЕТИ

Августин Владика Архієпископ Львівський і Дрогобицький УПЦ (МП):

Я прошу стільки ділянок, бо саме стільки є зареєстрованих громад. Хоча я не згадав про кафедральний собор і монастир та приміщення для катехизаційних потреб. Розумію, що це швидко вирішити не можна, але сподіваюся, що будуть кроки назустріч, головне – почати співпрацю. Можна по різному ставитися до нашої юрисдикції, але треба зважати, що УПЦ – найбільша конфесія в Україні, а від того, як до нас ставляться тут, буде залежати розвиток міжконфесійних стосунків в Україні взагалі.

З Львівської газети за 14.11.2002 р.

http://www.gazeta.lviv.ua/2002/11/14/NewspaperArticle.2002-11-13.4135

На початок сторінки