Новини

Владика Августин відзначив 14 років архіпастирського служіння

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 16 вересня 1992 року протоієрею Адаму Маркевичу після постригу в чернецтво та піднесення до сану архімандрита визначено бути єпископом Львівський і Дрогобицьким. І вже 20 вересня у Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрита Августина сонмом архіпастирів на чолі з Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром було рукопокладено у сан єпископа.

І лише потім, прибувши на Львівську кафедру, Владика побачив у визначенні дня своєї хіротонії Промисл Божий. Призначаючи архієрейську хіротонію на 20 вересня, ніхто не проводив паралелі з днем мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника, який у свій час був ініціатором відродження Православ'я в Галичині. Так і Владиці судилося отримати в спадок від попередніх архіпастирів колись найбільшої у світі, єпархію з 15 парафіями.

Трудами Владики сьогодні Львівська єпархія нараховує уже понад 60 парафій, має повноцінні єпархіальні відділи, звершує богослужбову, видавничу, просвітницьку та місіонерську діяльність, співпрацює з військовими, опікується людьми похилого віку, дітьми-сиротами, засудженими та малозабезпеченими. Владика також є Головою Синодальної Богословської комісії УПЦ, Головою Синодального відділу УПЦ по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України та Повноважним представником УПЦ у Верховній Раді України.

Багато часу і сил Владика присвячує вихованню молоді, викладає у Почаївській Духовній Семінарії, активно працює з молоджіними організаціями скаутів.

З нагоди 14-иріччя архіпастирського служіння Владиці Августину на Божественній літургії співслужили обласний благочинний протоієрей Стефан Хомин, духівник єпархії протоієрей Роман Коломийчук та секретар єпархії протоієрей Богдан Білас. Після літургії за традицією Владика у свято-Георгіївській церкві відслужив заупокійну літію, а потім панахиду на могилі приснопам'ятного протопресвітера Гавриїла Костельника.

                       

 

Здоров'я, наснаги і многоліття дорогому архіпастирю побажали від імені духовенства та мирян отці, які звершували урочисте богослужіння.

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки

https://pdn979.ru выкуп загородной недвижимости. Аренда с правом последующего выкупа.