НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

15-РІЧЧЯ АРХІЄРЕЙСЬКОЇ ХІРОТОНІЇ

20 вересня 2007 року у свято-Георгіївській церкві у м. Львові Божественну літургію очолив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні Преосвященніших єпископів Тираспольського і Дубоссарського Юстиніана, Хотинського Мелетія, Володимир-Волинського і Ковельського Никодима та сонму єпархіального духовенства. В урочистостях також взяли участь благочинний Києво-Печерської Лаври архімандрит Пантелеімон, настоятель свято-Різдва-Богородичного кафедрального собору у м. Вроцлаві (Польща) протоієрей Олександр Конахович, відомий православний місіонер диякон Андрій Кураєв, Генеральний консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф. Привітати Владику також прибули військовослужбовці, представники влади та миряни.

        

15 років тому, згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, у Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври відбулася хіротонія архімандрита Августина (Маркевича) у єпископа Львівського і Дрогобицького.

Православна Львівщина пережила відомі складнощі, пов'язані з відродженням Греко-Католицької Церкви та активним прозелітизмом в кінці 80-х - початку 90-х років, а також з переходом у розкол значної частини православного духовенства та вірних на чолі з колишнім єпископом. З приходом новорукопокладеного Владики Львівська єпархія Української Православної Церкви стала активно відроджуватись: організована робота єпархіальних структур, відродилося активне парафіяльне життя, налагодились певні стосунки з державними органами.

За щасливим збігом Львівського архіпастиря рукопоклали у єпископський сан саме у день мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника, тому Владика вважає, що Промисл Божий визначив його продовжувачем справи о. Гавриїла у відродженні та утвердження Святого Православ'я на Галичині.

Під час богослужіння Преосвященніший єпископ Тираспольський і Дубоссарський Юстиніан рукопоклав у сан диякона Сергія Резнікова.

  

Після урочистого богослужіння архіпастирі та духовенство відслужили літію з нагоди 59-річниці мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника.

З нагоди 15-річчя архіпастирства Владику Августина привітали: Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій, Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил, Патріаший екзарх всія Білорусі митрополит Мінський і Слуцький Філарет, а також митрополити Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Воронезький і Борисоглібський Сергій, Донецький і Маріупольський Іларіон, Іжевський і Удмуртський Миколай, Луганський і Старобельський Іоанікій, Оренбурзький і Бузулукський Валентин, Симферопольський і Кримський Лазар, Санкт-Петербурзький і Ладозький Володимир, Ташкентський і Середньоазіатський Володимир, архієпископи Вишгородський Павло, намісник свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Вологодський і Великоустюжський Максиміліан, Володимирський і Суздальський Євлогій, Єкатеринбурзький і Верхотурський Вікентій, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Запорізький і Мелітопольський Василій, Івано-Франківський і Коломийський Миколай, Ізюмський Онуфрій, Костромський і Галичський Олександр, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Петрозаводський і Карельський Мануїл, Псковський і Великолукський Євсевій, Тернопільський і Кременецький Сергій, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Уральський і Гур'євський Антоній, Херсонський і Таврійський Іоан, Чимкентський і Акмолинський Єлевферій, Ярославський і Ростовський Кирил,єпископи Бакинський і Прикаспійський Олександр, Бориспольський Антоній, ректор КДА і С, Брестський і Кобринський Іоан, Васильківський Лука, Віденський і Австрійський Іларіон, Кіровоградський і Новоархангельський Пантелеімон, Люберецький Веніамін, Пермський і Солікамський Іринарх, Туровський і Мозирський Стефан, Хустський і Виноградський Іпполіт, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, представники влади, діячі мистецтв, військовослужбовці, численне духовенство та миряни.

  

Святкування завершилося проголошенням традиційного многоліття.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Некролог

Новини єпархії (12.09.2007р.)

Новини єпархії (11.09.2007р.)

Новини єпархії (26.08.2007р.)

Новини єпархії (17.07.2007р.)

"Роль і завдання монашества у Православній Церкві"
(Львів, 20-24 серпня 2007 року)

Веб-конференція Владики Августина

Святкування тезоіменитства Високопреосвященнішого Августина

Слово про ювіляра – Владику Августина

Вибране з творів блаженного Августина
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]