НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПРЕС-РЕЛІЗ

19-20 вересня 2008 року Львівська єпархія Української Православної Церкви відзначає 60-річницю мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника ініціатора і організатора проведення Львівського собору 1946 року, який скасував ухвали уніатського Брестського собору, що сприяло поверненню греко-католиків до Православної віри.

В рамках урочистостей 19 вересня у м. Львові відбулася міжнародна наукова конференція «Історико-богословська і культорологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника». У ній під головуванням кандидата богослов'я Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина взяли участь представники не лише України, а духовенство і богослови із Росії, Білорусі, Німеччини, Молдови, Польщі і Сербії, зокрема: професор, Високопреосвященніший архієпископ Берлінський і Німецький Марк (Руська Православна Церква Закордоном), професор Бєлградського університету, доктор богослов'я Преосвященніший єпископ Бачський, Новосадський, Сендайський і Сегединський Іриней (Сербська Православна Церква), професор Білостоцького університету Антоній Міронович (Польська Православна Церква), професор МДА протоієрей Владислав Ципін та доцент МДА Роман Конь, викладачі КДА доктор теології протоієрей Олексій Добош та Володимир Бурега, ректор Ужгородської Української богословської академії професор протоієрей Віктор Бедь, представники Мінської, Кишинівської духовних академій, Калузької, Смоленської, Волинської, Почаївської духовних семінарій та єпархіальних місіонерських відділів, духовенство Львівської єпархії УПЦ та члени православного братства свв.апп. Петра і Павла.

Конференція традиційно розпочалася молитвою «Царю небесний» та проголошенням «Вічної пам'яті» отцю Гавриїлу.

Конференція присвячена 60-ій річниці смерті о. Гавриїла започаткує серйозну роботу з глибокого вивчення його богословської та філософсько-культурологічної спадщини. Було заслухано 10 доповідей та проведено їх обговорення. На конференції виступили сучасники о. Гавриїла, котрі особисто були з ним знайомі.

                     

Під час конфернеції відбулася презентація книги «Протопресвітер Гавриїл Костельник. Вибрані твори» та сайту «Костельник.org.ua».

В рамках конференції також відбувся семінар викладачів порівняльного богослов'я духовних шкіл та представників єпархіальних місіонерських відділів.

У суботу, 20 вересня, у день 60-річчя смерті отця Гавриїла, у свято-Георгіївській церкві у м. Львові була відслужена Божественна літургія та літія, а потім на могилі отця Гавриїла на Личаківському кладовищі учасники урочистостей відслужили панахиду та поклали квіти.

                 

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Львівяни молилися за жертв у Південній Осетії та Грузії

Православні віруючі Львівщини відсвяткували Успення Пресвятої Богородиці

Освячено новий престол

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

У Львівській єпархії молилися за потерпілих від повені

У єпархії почалися святкування 1020-річчя хрещення Русі

Владика Августин взяв участь в урочистостях в Польщі

У день Тихвинської ікони Божої Матері «Львівської Сльозоточивої» Львівська єпархія відсвяткувала день Ангела Правлячого архієрея

Інтерв'ю Владики Августина про Архієрейський собор 2008 року

Прибули для поклоніння ікони «Чорнобильський Спас» та святителя Миколая
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]