НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ ПІДТРИМУЄ ПРАВОСЛАВНИХ СЕРБІВ

У зв'язку з самовільним незаконним відторгненням Косово від Сербії, зважаючи на утиски, гоніння та скорботи, котрі внаслідок цього збільшаться щодо неалбанського населення Косово і Метохії, а також через загрозу втрати можливості духовного, культурного та національного самовираження православними сербами, які мешкають у цьому регіоні, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, 21 лютого, у четвер, одночасно з молебнем у кафедральному соборі святого Сави у Бєлграді, у Львові у свято-Георгіївській церкві та у свято-Преображенському жіночому монастирі були звершені молебні за стражденний православний народ Косово і Метохії. Цього ж дня Владика Августин також направив лист Святішому патріарху Сербському Павлу такого змісту:

«Ваша Святосте, Святіший Владико!

Звістку про спробу насильницького відторгнення території Косово і Метохії від Сербії через нехтування всіма існуючими нормами міжнародного права, що є наслідком несправедливого рішення сильних світу цього і насильством щодо народу Сербії, ми сприйняли з глибокою скорботою і співчуттям до чад Сербської Православної Церкви - наших братів за вірою.

Бажання надати легітимності цьому беззаконню викликає обурення у всіх людей доброї волі і, особливо, у православних, які багато років співчувають своїм братам в Косово і моляться за них. З 1999 року я сім разів був у Косово і не з чуток знаю про гоніння, біду і скорботу, що випали на долю наших братів і сестер за вірою. І, на жаль, за минулі роки відповідальні за врегулювання ситуації в Косово сили закривали очі на злочини, які творилися проти православного сербського народу. Безперечно, насильницьке відторгнення відвічно сербських територій ще більше ускладнить і без того повне трагізму повсякденне життя і створить нові перешкоди в сповіданні святої православної віри. У ці складні для наших братів і сестер у Косово часи, ми, духовенство та миряни Львівської єпархії Української Православної Церкви, співпереживаємо косовським сербам, молимося за них і сподіваємося, що правда запанує і Господь дарує їм свободу.

Ті, від кого залежить доля Косово і Метохії, і ті, хто підтримує їх, повинні знати, що їх рішення матиме вельми сумні наслідки, в першу чергу, для них же самих. Вони повинні знати, що історія не належить собі самій, і люди зрештою її не вершать. У неї є Господар, є Владика, Він – Бог правди і Переможець зла, Захисник гноблених і Суддя неправедних».

У неділю, 24 лютого, згідно з розпорядженням Владики, в усіх парафіях Львівської єпархії Української Православної Церкви духовенство та миряни молитимуться за православних сербів, які страждають у Косово і Метохії за Божественною літургією:

«Єще молимся о Господині Святішім патріарсі Сербськом Павлі і о господині Преосвященнішем єпископі Рашко-Призранськом Артемії і о богохранимій страні Сербській.

Єще молимся о благовірнім і христолюбивім народі сербськім і о всіх православних християнах. Єще молимся Господу Богу нашему да услишит воплі і моленія страждущего народа Своєго в Косово і Метохії і в іних сербських землях, і о всіх страждущих, терпящих ізгнаніє і злословія правди ради, і да скоро послет благодать і силу Свою і защитит невинно гонимих, рцем всі усердно Господи помилуй». Також буде виголошена молитва: «Господи, Іісусе Христе Боже наш, приіми сіє усердное моленіє наше і прости нам і православному сербському народу вся согрішенія, просвіти восстающих на народ сербський, уничижающия і озлобляющия і, і не воздаждь їм по делом їх, но вразуми їх по велицій Твоєй милості, да і они узрят, яко зло добра побідити не возможе. Церков Твою святую і вірния Твоя ізбави от всякаго зла вседержавною десницею Твоєю. Господи, спасенія нашего ради на Хрест возшедий і смерть претерпівий, управи, да возрастет посреді нас, в страні Сербській і во всім мирі Твоїм вмісто вражди любов, вмісто брані мир, вмісто печалі радость, да тихоє і мирноє житіє поживем, яко людіє Твої і братія между собою.

Пресвятая Мати Богородице к Тебі препадаєм і Тебе молим, яко Ти віси болізні Матері о Сині, Єгоже злочестивці неправдно мучиша і убиша. Утиши болізні сербських матерей і отцев о чадіх їх, неправедно нападаємих, ізгоняємих і поругаємих, удержи руку преступную і сохрани нас і їх от всякаго зла і гріха.

Припадаєм і к вам, угодниці Божії, мучениці і всі святії, моліте Господа, Єму же предстоїте, за народ Сербський, да защитит землю Сербськую і народ православний, от восстанія іноплеменних і междуусобния брани і всякаго зла.

Господи мира і любві, помози нам і братіям нашим сербам, да не угаснет світильник Церкви Сербськой пред Тобою, яко Бог милості єси, благості і человіколюбія і Тебі славу возсилаєм Отцу і Сину, і Святому Духу, нині і присно і во віки віков. Амінь».
 


Молебень за страждущий православний народ в Косово і Метохії

Молебень о страждущем православном народе в Косово и Метохии

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина на початок Великого посту

Новини єпархії (12.02.2008р.)

Помер предстоятель Елладської православної церкви блаженніший архієпископ Христодул

Відбулися підсумкові збори духовенства

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2008р)

«Радуйся Варваро, Невісто Христова прекрасная!»

Роздуми про єдність Церкви

У м. Львові відбулося засідання Синодальної Богословської комісії УПЦ

Літургія по чину святого апостола Якова традиційно звершена у Львові

Некролог
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]