НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

«О ЗДЕ УЧАЩИХ І УЧАЩИХСЯ» СУГУБО МОЛИЛИСЯ У ЛЬВОВІ 21 ЖОВТНЯ

Цього року Вищі Богословські Курси при Львівській єпархії Української Православної Церкви відзначають 10-у річницю свого заснування та 5-й випуск студентів. З цієї нагоди 21 жовтня 2007 року у свято-Георгіївській церкві у м. Львові звучала молитва «о зде учащих і учащихся». На урочисте богослужіння прибули випускники та студенти Вищих Богословських Курсів.

Вищі Богословські Курси при Львівській єпархії Української Православної Церкви були створені за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у 1997 році. З часу заснування вони залишаються єдиним вищим навчальним закладом, випускники якого отримують дипломи церковного і державного зразка православного Свято-Тихоновського гуманітарного університету. У цьому році відбулося п'яте вручення дипломів восьми випускникам. Всього за час існування Курсів дипломи бакалавра богослов'я отримали 40 осіб (разом з цьогорічними випускниками).

Божественну літургію та подячний молебень очолив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин. Йому співслужив ректор Вищих Богословських Курсів протоієрей Миколай Баранов, а також випускники та студенти у священному сані.

        

Проповідь виголосив бакалавр богослов'я священик Сергій Ющик. Підкреслюючи зміст євангельського читання про воскресіння сина наїнської вдови, він також зазначив про роль чуда у житті християнина: «Ще 15 років назад тут, у древньому Львові, де колись цвіло Православ'я, залишився єдиний храм і невеличка громада вірних. Хіба це не чудо, що сьогодні ми святкуємо 10-у річницю заснування Вищих Богословських Курсів і уже 5-ий випуск слухачів. Сьогодні Львів став центром богословської православної науки, визнаний не тільки в Україні, Православ'я тут росте і квітне».

Після урочистого богослужіння були зачитані вітання, які надійшли на адресу Львівської єпархії УПЦ з нагоди ювілею.

Вітаючи всіх із знаменною датою та висловюючи добрі побажання викладачам і студентам, Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій, зокрема, пише: «Львівська єпархія отримала можливість значно розширити свої зв'язки з найбільшими Духовними школами і світськими навчальними закладами, вона бере активну і живу участь у навчально-академічному житті.

Відрадно, що тут проходять своє навчання не лише православні галичани, але й студенти з інших єпархій України. Тому зростає рівень духовної освіти чад Української Православної Церкви, котра з допомогою нових спеціалістів отримує можливість достойно реагувати на проблеми, кі виникають перед нею в нелегких умовах сучасного буття.

Сподіваюся, що Святе Православ'я буде не тільки зберігатися на древній Галицькій землі, але й укріплятися і проростати новими чадами, які присвячуватимуть себе служінню Церкві Христовій.

Хочу висловити слова вдячності Вам, дорогий Владико, за Ваше ревне архіпастирське служіння на західно-українській землі – одній з найдревніших єпархій нашої Церкви».

З нагоди урочистостей надійшоло вітання і від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. «Сьогодні Вищі Богословські Курси є важливим навчальним закладом не лише для Львівської єпархії, а й для всієї Православної Церкви в Україні. На Курсах навчається понад 100 осіб з 16 єпархій Української Православної Церкви, а випускники Курсів отримують дипломи державного зразка.

Випускники та студенти Курсів успішно працюють у різних єпархіальних відділах нашої Церкви, в освітніх та інших церковних і державних установах, співають і регентують у церковних хорах, працюють у недільних школах, іконописних майстернях; більше 20 студентів – у священному сані.

Діяльність Курсів відбувається у непростий період життя нашої багатостраждальної Православної Церкви. Особливо хочеться відзначити і ту надзвичайну ревність та старанні труди, завдяки яким саме у західному регіоні України, де домінують інославні і розкольники, за цей короткий час вдалося не лише відкрити, але й налагодити нормальне функціонування православного вищого навчального закладу.

Самовіддана та злагоджена праця керівництва, викладачів і студентів Курсів, ентузіазм, з яким вони трудяться на славу Святої Церкви, на користь народу Божого і Вітчизни, поза іншим, зміцнює віру у відродження духовності, сприяє подоланню непорозумінь та поступовому воцерковленню молоді. Висловлюю вдячність всім співробітникам і добродійникам Вищих Богословських Курсів. Кожен із них в міру своїх сил і можливостей сприяв звершенню цієї важливої загально-церковної і державної справи».

Високопреосвященніший митрополит Луцький і Волинський Ніфонт підкреслив, що «завдання кожного християнина бути готовим дати відповідь про свою віру і надію, а тому богоугодна справа того, хто трудиться для примноження знань Божественних істин, які подаються в православних духовних навчальних закладах є благословенною і корисною».

«Десять років – це, на перший погляд, не дуже великий період існування для навчального закладу, проте ап. Павло каже: «Ніхто хай не нехтує юністю твоєю», бо ж цінність не в роках, а в чеснотах, які проявляються в «слові, житті, дусі, вірі і чистоті» (1 Тим. 4, 12). А тому й десяти років достатньо для того, щоб озирнувшись назад, проаналізувати свою діяльність і оцінити досягнуте. Адже на даний час ваші випускники і студенти не тільки здобувають богословські знання, а й втілюють їх – священнослужителі в приходській проповідницькій, місіонерській, миряни – у викладацькій роботі. За десять років ваш навчальний заклад став рідним і для багатьох випускників Волинської Духовної Семінарії, які продовжили і до нині продовжують підвищувати свої богословські знання саме у ваших стінах. Тому ми з впевненістю можемо сказати, що на сьогодні уже не тільки сформовані певні студентські традиції і навчальні особливості, а вже й повнокровно існує сім'я студетнів і випускників Львівських курсів з Волинської єпархії».

Слова вітання та побажання успіхів на ниві духовної освіти висловили також Генеральний консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф. та Ректор Московського православного свято-Тихоновського гуманітарного університету протоієрей Володимир Воробйов.

За особливі заслуги перед Українською Православною Церквою викладач Московського православного свято-Тихоновського гуманітарного університету доктор церковної історії і теології Владислав Ігорович Петрушко був нагороджений церковним орденом преподобного Нестора Літописця та ювілейною медаллю «15-річчя Харківського собору». В урочистостях також взав участь викладач ПСТГУ Біжанідзе Г.В.

     

Потім Владика Августин вручив дипломи бакалавра богослов'я випускникам Вищих Богословських Курсів. Ієродиякон Сава, за особливі успіхи у навчанні отримав і особливий червоний диплом. У напутньому слові до випускників Владика звернув увагу на роль і значення богословської освіти у сучасному світі. Закінчуючи урочистості, Владика тепло подякував ректору Вищих Богословських Курсів при Львівській єпархії УПЦ протоієрею Миколаю Баранову, ректору, професорсько-викладацькому складу ПСТГУ, викладачам, випускникам та студентам Вищих Богословських курсів та побажав всіляких гараздів. Священноначалію та усім присутнім було проголошене многоліття.
 

АРХІЄПИСКОП АВГУСТИН ВИСЛОВИВ СПІВЧУТТЯ ГОЛОВІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Архієпископ Львівський і Галицький Августин висловив співчуття Голові Львівської обласної державної адміністрації п. Олійнику Петру Михайловичу з приводу смерті його батька Михайла Івановича, котрий помер 22 жовтня.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Поблизу Стрия на Львівщині освячено новий престол

Подвижник віри

Владика Августин відвідав Християнську Богословську Академію у Варшаві

15-річчя архієрейської хіротонії

Некролог

Новини єпархії (12.09.2007р.)

Новини єпархії (11.09.2007р.)

Новини