Новини

Увага! Лист з Грузії

23 січня 2006 року до канцелярії Львівської єпархії Української Православної Церкви надійшла з канцелярії Грузинської Патріархії копія листа, адресованого Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру, наступного змісту (подається в перекладі українською мовою):

„21 січня ц.р. з Грузії в м. Київ відбула делегація для участі в урочистостях Національного свята України – Дня Соборності.

У зв”язку з цими урочистостями Грузинська Православна Церква повністю розділяє радість братського Українського народу і бажає йому і його Уряду подальших успіхів.

З грузинських ЗМІ нам стало відомо, що для участі в святкових заходах в м. Київ також прибули єпископ Христофор (Цамалаідзе) і протоієрей Василій Кобахідзе, котрі виступають від імені Грузинської Православної Церкви. З цього приводу Грузинська Патріархія заявляє: єпископ Христофор (Цамалаідзе) і протоієрей Василій Кобахідзе за грубі і неодноразові порушення, рішенням Священного Синоду Грузинської Православної Церкви, на протязі останніх років знаходяться у забороні священнодіяти, відповідно, дії вищевказаних осіб є самовільними і неканонічними.

Грузинська Патріархія повідомляє грузинську громаду в Україні, що Грузинська церква, яка відкрита у м. Києві, перебуває в юрисдикції УПЦ Київського Патріархату, який не визнаний жодною Автокефальною Православною Церквою; отже, ніякого відношення вона не має і до Грузинської Православної Церкви; стосовно служителя цього храму, новорукопокладеного „священика” Миколая Інасарідзе, священнослужіння звершені ним, є неканонічними”.

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки