НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

У МІСТІ РАДЕХІВ ВІДКРИТИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМ

У місті Радехові Львівської області майже 15 років не існувало храму канонічної Православної Церкви. Стараннями ревного православного парафіянина Ігоря Смальстоцького відбулось освячення Свято-Покровської домової церкви. Освячення святині очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні духовенства єпархії. Участь у святі взяв настоятель храму святого Вацлава (В'ячеслава) у місті Брно протоієрей Йосип Фейсак, клірик Православної Церкви Чеських земель і Словакії, стараннями якого повстала місцева святиня. Свято з православними галичанами розділили гості з Праги.

У вітальному слові після освячення храму архієпископ Августин зазначив важливість існування домового храму для жителів округи, яких у цей святковий день ледве вмістив просторий храм. Владика зауважив, що вперше освячує домову церкву, яку господарі, дотримуючись правила древніх благочестивих князів, спорудили швидше, аніж саме помешкання,

Історія Свято-Покровського храму незвичайна. Господар будинку, де розмістилась церква, Ігор Смальстоцький у 1998 року виїхав на заробітки у Чехію, будучи з дитинства переконаним греко-католиком. Перебуваючи у чужій країні він поріднився з іншими заробітчанами-українцями, православними вихідцями з Закарпаття, які ревно притримувались церковних правил, і щонеділі долали понад сто кілометрів до православного храму. Саме у Брно стараннями православних юнаків і місцевого настоятеля отця Йосипа Ігор, віднайшовши істинну дорогу до Бога, робить перші кроки у Православній Церкві. Він поглиблює свої знання завдяки православній літературі та спілкуванню з духівником. Велику заслугу в усвідомленні основ віри сьогодні господар відводить спілкуванню з насельниками Свято-Успенської Почаївської Лаври, зокрема, схіархимандритом Лазарем, який першим прийняв його сповідь у Православ'ї. Незабутньою видалась подорож на Афон, яку разом з отцем Йосипом він звершив у 2000 році. Саме афонські ченці благословили Ігорю наріжний камінь під будівництво типового храму на честь Преображення Господнього, який мають намір у майбутньому звести місцеві парафіяни.

«Я задоволений нинішнім днем, — поділився радістю Ігор Смальстоцький, — велика милість Божа зійшла на нашу радехівську землю, де багато років не було канонічного православного храму, і можливості піднести свої молитви до Бога. Готуючи до відкриття цю церкву, я відчував покров Божої Матері на неї і на усі наші уповання у майбутньому. Радий, що розділити наше свято прибули віруючі з усіх куточків регіону, які, надіюсь, будуть гуртуватись навколо нашої святині, і парафія зростатиме з кожним днем».

Протоієрей Йосип Фейсак розповів про довгий шлях створення унікальної святині: «Під час духовного зростання Ігоря я відчував велике задоволення, що людина, перебуваючи далеко поза межами свого краю у нашому храмі знайшла дорогу до Бога. Ще більшу духовну радість я отримав, узнавши про твердий намір створити у Радехові домовий храм. Протягом багатьох років ми чекали на цей великий день, і ось він настав. Ми любимо Святу Русь, а я поважаю Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, і вважаю «золотими» роки мого навчання у Московських духовних школах під його єпископським омофором». Парафіяни з Брно матеріально допомогли у створенні храму і своєю присутністю засвідчили свою повгою до одновірних братів і сестер з України. Багато предків православних чехів жили у волинських поселеннях, в тому числі недалеко Радехова.

Цікаво зазначити, що для цього домового храму Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир подарував святе Євангеліє.

Свято-Покровська церква у Радехові стала другим храмом освяченим архієпископом Августином у 2007 році.

           

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина на початок Великого посту

Новини єпархії (10.02.2007р.)

Делегация Московского Патриархата посетила Эфиопскую Церковь

І світло запалало в душах...

"Духовна безпека України"

Різдво у Львові

Владика Августин відвідав український миротворчий контингент у Косово

Новини єпархії (2.01.2007р.)

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2007р)

Візит до Білостоцької єпархії
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]