Новини

ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ «ЗАДИХАЛА ОБОМА ЛЕГЕНЯМИ»

“Слово Боже вчить, що Церква – це Тіло Христове, Глава Якого – Сам Господь наш Іісус Христос, а ми, віруючі, є частинами цього Тіла – хто до чого покликаний… Напевне, непросто визначити, хто з нас, яке місце займає у церковному тілі, але, безсумнівно, одне: якщо молитву ми називаємо не лише бесідою з Богом, але й “диханням християнської душі”, і знаємо, що одною з головних справ кожного ченця і усього чернецтва взагалі є молитва, то, можна вважати, у церковному організмі монастирі є духовними легенями, яких, до речі, як і у людському організмі, є дві: чоловічі і жіночі монастирі. А без легень, без дихання, відомо, життя припиняється. Тому стан чернецтва у конкретній Помісній Церкві свідить про рівень церковного і духовного життя у суспільстві” – сказав Владика у своїй проповіді 23 липня, коли Свята Церква відзначала пам'ять засновника руського чернецтва преподобного Антонія Печерського.

Символічно, що саме цього дня Владика звершив свою першу Божественну літургію у свято-Покровському чоловічому монастирі у с. Кострино на Закарпатті як священноархімандрит цієї обителі. Монастир був відкритий за згодою Преосвященнішого єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (№35) від 13 липня 2006 року.

Братія обителі урочисто зустріли Владику Августина, співслужили йому на Божественній літургії, на якій молилися і причащалися багато місцевих мешканців. Владика виголосив проповідь про монашество взагалі та про виключну роль чернецтва на Русі. Після заамвонної молитви на прохання парафіян, була прочитана молитва з проханням дощу.

І Господь почув молитви Своїх рабів: рясним дощем виїжджав Владика з супутниками з с. Кострино, хоча в сусідньому селі було сухо…

Отже, Львівська єпархія Української Православної Церкви “задихала на повні груди, обома легенями”, бо не так давно (у 2003 році) після 300-річної перерви на Львівщині було відкрито жіночий монастир - свято-Преображенський, а тепер ще й чоловічий – свято-Покровський.

Зажеврів новий вогник молитви, з'явилася нова духовна здравниця на стражденній Львівщині і, сподіваємось, з відродженням чернецтва, Львівська єпархія і далі буде успішно звершувати своє покликання: вести людей дорогою спасіння.

           

 

Владика відвідав новоутворену парафію

В день пам'яті преподобного Антонія Печерського 23 липня Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав новоутворену парафію преподобного Амфілохія Почаївського у м. Мостиськах Львівської області. Архіпастиря зустріли діти з квітами. Настоятель парафії протоієрей Миколай Петрущак з парафіянами показали місце, де планується зведення нової церкви. Владика благословив невтомних тружеників на ниві Христовій іконками Божої Матері та сфотографувався на згадку.

        

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки