НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПЕРШОСВЯТИТЕЛЬСЬКИЙ ВІЗИТ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ВОЛОДИМИРА ДО ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

У понеділок, 22 вересня, розпочався дводенний архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Львівської єпархії.

Біля кордону області Предстоятеля та супроводжуючих його осіб зустрічали керуючий єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин, який від імені духовенства та вірян привітав Блаженнішого Владику з прибуттям на Львівщину.

По дорозі до Львова Предстоятель зупинився у місті Черврноград, де біля Свято-Покровського храму благословив іконочками його кліриків та прихожан.

Після прибуття до міста Лева, Митрополит Володимир відвідав Свято-Георгіївський храм, який наразі виконує функції кафедрального собору єпархії. У ньому був відправлений молебень, після якого Блаженніший Владика звернувся до вірян зі словами настанови.

«Я щасливий, що сьогодні маю нагоду зустрітися з вами, щоб побачити вас та разом помолитися. Тримайте віру православну, освячуючи нею свій життєвий шлях і своє оточення», — сказав, зокрема, Первосвятитель.

У свою чергу, архієпископ Августин подякував Предстоятелеві за візит, який відбувається у рамках 1020-річчя Хрещення Київської Русі та відзначив паралель між діяльностями двох Володимирів: великого князя та Митрополита Київського: «Князь Володимир був не лише Хрестителем Русі, а й ще є символом збирання земель, державної, народної, церковної єдності, так і Ви, Ваше Блаженство, у сьогоднішний неспокійний час є символом і гарантом тієї єдності».

Окрім цього, у річницю Хрещення Русі Предстоятель привіз для поклоніння вірян ковчег із главою священномученика Климента Римського, яка перебуватиме у Львові до 6 жовтня, після чого знову буде привезена до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Також Блаженніший Митрополит благословив віруючих іконочками рівноапостольного князя Володимира, після чого відвідав приміщення Львівського єпархіального управління.

       

Цього ж дня Первосвятитель завітав до Львівського Свято-Преображенського монастиря (доречі єдиної православної обителі на Галичині за останні майже 300 років), де його зустрічала настоятелька — ігуменя Варвара (Щурат-Глуха) із насельницями, після чого оглянув храм та келії; благословив черниць іконочками святого князя Володимира. На згадку про відвідання монастиря ігуменя Варвара подарувала Високому гостеві картину художника Євгена Безніска «Крехівський монастир».

Також цього дня у місті Львові у рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі у Науковій бібліотеці Львівського Національного Університету імені Івана Франка відбулася презентація Пересопницького Євангелія. У заході взяли участь Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, архієпископ Львівський і Галицький Августин, ректор Київських духовних академії та семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), директор Наукової Бібліотеки Львівського Національного Університету імені Івана Франка Василь Кметь, директори історичних музеїв міста та професори Львівського університету.

Вступним словом зібрання відкрив Василь Кметь, який розповів про історію навчального закладу та бібліотеки, а також подякував Митрополитові Київському за нинішню акцію та цінні подарунки, оскільки, окрім примірника факсимільного видання Пересопниці, Блаженніший Владика передав Науковій Бібліотеці факсимільне видання ще однієї святині – Хрестинопільського Апостола ХІІ століття та частину своєї колекції Шевченкіани, яку збирав протягом всього життя.

 

Доречі, ця презентація також була присвячена 400-літтю Наукової Бібліотеки Львівського Національного Університету імені Івана Франка, яке незабаром буде відзначатися. Ця бібліотека є однією із найбагатших книгозбірень, яка містить понад 3 мільйони одиниць книг, написаних і виданих десятками мовами світу.

Далі про святиню українського народу розповів Предстоятель Української Православної Церкви.

«Пересопницьке Євангеліє є надбанням українського народу, його культури, його віри. Нехай Господь допомагає вам звеличувати здобутки нашого народу і служити вірою і правдою Батьківщині, нашій Церкві та Україні», — відзначив він.

Після цього до мікрофону була запрошена голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик). У своєму слові вона розповіла про велике духовне значення святині, про перевидання, що презентується, а також про надзвидачну цінність подарунків, які зробив бібліотеці Предстоятель нашої Церкви.

Далі присутні переглянули документальний фільм про історію Пересопниці та, зокрема, про ії останню сторінку – факсимильне перевидання святині. Після перегляду стрічки відбулася кульмінація вечору – вручення примірників факсимільного видання Пересопницького Євангелія. Зокрема, їх отримали: Наукова Бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівський музей історії релігій, Львівський історичний музей, Львівський музей давньої української книги.

Наприкінці презентації Василь Кметь вручив Митрополитові Володимиру збірку книжок «Апокрифи і легенди з українських літописів», зібраних Іваном Франком, а також передав до бібліотеки Київських духовних академії та семінарії комплект видань Львівського Національного Університету. Нагадаємо, що раніше факсимільне видання Пересопницького Євангелія було презентоване у Києві, Оксфорді, Кембріджі. У майбутньому планується презентація у містах США, Франції, Німеччини.

Насамкінець, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар», де поклав квіти до могили протопресвітера Гавриїла Костельника, вбитого у 1948 році. До речі, цього року Церква вшановує 60-річницю з дня його кончини. Первосвятитель підніс молитву до Бога за спокій душі спочилого священнослужителя. Після цього Митрополит Володимир поклав квіти до могили відомого українського письменника Івана Франка.

 

23 вересня, перебуваючи з архіпастирським візитом у Львівській єпархії, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення кафедрального собору преподобного Іова Почаївського у м. Дрогобичі та першу Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили: архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископи Бориспільський Антоній, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Переяслав-Хмельницький Олександр, Мукачівський і Ужгородський Феодор.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит привітав віруючих із освяченням храма та звернувся до присутніх зі словами настанови.

«Сьогодні ми піднесли великий дар Святій Церкві і Православ'ю на Галичині — цей чудовий храм, який ми освятили і в якому помолилися за першою Літургією. Дякую вам, брати та сестри, що ви в непростих умовах здійснюєте християнське життя та зберігаєте святу віру», — сказав зокрема Первосвятитель.

На пам'ять про подію він подарував громаді храму ікону преподобного Серафима Саровського із часткою мощей святого.

Також Митрополит Володимир вручив церковними орденами та грамотами тих, хто потрудився у справі зведення цього собору. Зокрема Блаженніший Владика нагородив орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ-ступеню настоятеля собору протоієрея Миколая Мандзюка, який, до речі, відсвяткував свій 50-річний ювілей.

           

Максим Сидоренко
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Конференція «Історико-богословська і культорологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника»

Львівяни молилися за жертв у Південній Осетії та Грузії

Православні віруючі Львівщини відсвяткували Успення Пресвятої Богородиці

Освячено новий престол

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

У Львівській єпархії молилися за потерпілих від повені

У єпархії почалися святкування 1020-річчя хрещення Русі

Владика Августин взяв участь в урочистостях в Польщі

У день Тихвинської ікони Божої Матері «Львівської Сльозоточивої» Львівська єпархія відсвяткувала день Ангела Правлячого архієрея

Інтерв'ю Владики Августина про Архієрейський собор 2008 року
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]