Новини

Владика Августин мав зустріч з Верховним Католікосом всіх вірменів Гарегіном II

18 травня 2003 року Владика Августин, на запрошення Глави Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви архієпископа Григоріоса Буніатяна, відвідав вірменський собор. Цього ж дня до м. Львова прибув Верховний Католікос всіх вірменів Гарегін П, з яким Владика Августин мав зустріч і розмову. З нагоди відкриття та освячення вірменського собору у м. Львові Владика подарував громаді хрест-розп”ятя авторської роботи, а Верховному католікосу – художнє пасхальне яйце. Потім був на прийомі з нагоди урочистостей.
 

Владика Августин мав зустріч з офіційною делегацією з м. Москви

18 травня 2003 року архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв офіційну делегацію уряду м. Москви, яка прибула до Львова в рамках Року Російської Федерації в Україні. Делегацію очолив перший заступник начальника Департаменту міжнародних зв'язків Уряду м. Москви Долгошлюбов Станіслав Йосифович. Під час зустрічі Владика розповів гостям історію Львівської єпархії, познайомив їх з проблемами, умовами сучасного церковного життя Галичини. Разом з російською делегацією у зустрічі взяв участь і Генеральний консул Російської Федерації у м. Львові М'ясоєдов Миколай Михайлович, якому недавно виповнилося 65 років. З цієї нагоди у присутності членів делегації за дорученням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин вручив Миколаю Михайловичу церковний орден преподобного Нестора Літописця. Цього ж дня Владика спілкувався з новопризначеним Генеральним консулом Російської Федерації у м. Львові Чаплигіним Олександром Васильовичем.
 

Архієпископ Августин: „Церковним майном повинен розпоряджатися господар, а не чиновник”.

З 20 по 22 травня у Львівському музеї історії релігій проходила 13 Міжнародна конференція „Історія релігій в Україні”. У її роботі взяв участь архієпископ Львівський і Галицький Августин та завідувач канцелярією Львівської єпархії священик Богдан Білас.
У своєму слові на конференції Владика підкреслив: „Несправедливість і безвідповідальність у питанні визначення правонаступників колишнього церковного майна, стали основою для майбутніх міжконфесійних та церковно-державних непорозумінь. Церковним майном повинен розпоряджатися господар, а не чиновник”.
 

Єпархіальний місячник дитячої творчості „Великдень – 2003” триває у Львові

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина уже вдруге у Львівській єпархії Української Православної Церкви уже вдруге проводиться місячник дитячої творчості „Великдень – 2003”.

З 11 по 26 травня 2003 року триває виставка дитячого малюнку та фотографії. Представлені також дитячі твори прикладного мистецтва: вироби з бісеру, ниток, пластиліну, сірників...

11 травня 2003 року вже вдруге в Львівському будинку офіцерів відбувся єпархіальний дитячий конкурс поезії „Великдень – 2003”. Для участі у конкурсі були запрошені переможці парафіяльних дитячих конкурсів поезії з Львівської єпархії, а також юні поети. Репертуар був дуже різноманітний, звучали твори українською та російською мовами. У конкурсі взяли участь 55 виконавців – дітей віком від 4 до 18 років. Особливо вразила усіх своєю артистичністю найменша виконавиця Анна Данюк з м. Львова. В журі конкурсу увійшли настоятелька свято-Преображенської жіночої обителі монахині Варвари (Щурат-Глуха), Благочинний Стрийського округу протоієрей Віктор Путятицький та філолог Катерина Максимова. Отець Віктор, відкриваючи конкурс, побажав дітям плідних виступів і зазначив, що у таких заходах головне не перемога, а участь, бо, знайшовши в собі сили для виступу, юний виконавець перемагає свій страх.

А вже наступної неділі, 18 травня 2003 року, відбувся єпархіальний дитячий конкурс пісні „Великдень – 2003”. Для участі у конкурсі були запрошені переможці парафіяльних дитячих пісенних конкурсів з Львівської єпархії. Звучали пісні українською та російською мовами, музичні твори відомих композиторів та народні, а також виконувалися твори написані самими учасниками конкурсу (Людмила Путятицька з м. Стрия). Пісні виконувались як одним учасником, так і дуетами, тріо, квартетами і навіть ансамблями. У конкурсі взяли участь 77 виконавців – дітей і молодь віком від 4 до 19 років. Усі члени жюрі конкурсу фахівці в галузі музики: випускники консерваторії. Очолив жюрі диякон Валерій Калінчук.

Владика Августин був присутній на поетичному і пісенному святах та оглянув виставку дитячих робіт. Переможці єпархіальних конкурсів будуть оголошені 25 травня ц.р. на урочистостях з нагоди завершення дитячого свята. Тоді ж відбудеться Богословська олімпіада та читання церковно-слов'янською мовою. Указом Правлячого архієрея у парафіях Львівської єпархії уже другий рік відбувається єпархіальний місячник дитячої творчості „Великдень – 2003”, у який входять 8 різноманітних галузей дитячої творчості: малюнок, фотографія, прикладне мистецтво, а також богословська олімпіада, пісенні і поетичні вечори і ін. Здібності та старання дітей і молоді оцінюються за віковими категоріями. Як уже повідомлялося, переможець Богословської олімпіади у найстаршій віковій категорії (18 років) при бажанні зможе вступити у Почаївську Духовну Семінарію за результатами співбесіди (без вступних екзаменів).

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки