Новини

"Преобразился єси во славі, Христе Боже" - преобрази і душі наші.

19 серпня 2005 року, в день свята Преображення Господнього, Львівський свято-Преображенський жіночий монастир святкував своє престольне свято. Після Божественної літургії, на якій співали сестри обителі, а також приступили до Таїнства сповіді і Святого Причастя, священиками свято-Георгіївської церкви був відслужений водосвятний молебень. Після завершення богослужіння сестри обителі пригостили гостей фруктами.

Львівський свято-Преображенський монастир був заснований у 2003 році рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви. Це - перший православний монастир на Львівщині після 300-річної перерви. До переходу Львівщини в унію у 1700 році на землях давньої Червоної Русі діяли сотні православних монастирів.

Півтора року монастир перебував у с. Сопошині поблизу Жовкви, в якому в ХУ ст. був православний монастир, про що є згадка у каталогах і шематизмах. У 2004 році насельниці через обставини покинули цей осідок. Монастир тимчасово розташувався на території єпархіального управління. Насельниці несуть послух на кліросі, у храмі, свічній лавці, трапезній, на кухні. Проводять заняття недільної школи, катехизують. В монастирі особливо почитається святитель Петро Ратенський, є частиці святих мощей окремих святих.

Зараз в обителі - одна схимонахиня, 5 монахинь, 4 інокині та 6 послушниць. На жаль, до цього часу монастир не має свого приміщення та монастирської церкви. Дякувати Богові, неподалік Львова знайшлося відповідне місце з зручним доїздом. Дуже сподіваємося, що з Божою допромогою та фінансовою підтримкою небайдужих правослвних християн, невдовзі монастир зможе налагодити повнецінне чернече життя у власній обителі.

Настоятелька обителі монахиня Варвара просить святих молитв і посильної матеріальної допомоги.

        

 

Кубок авіамодельного спорту України

У м. Жовкві Львівської області з нагоди 15-ї річниці Незалежності України 19-20 серпня 2006 року відбувся кубок України з авіамодельного спорту у класі повітряного бою. У змаганні взяли участь близько 30 команд з усієї України. На запрошення організаторів Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у якості почесного гостя був присутній на заході.

Після нагородження переможців Владика сказав: "Сьогодні, коли існує стільки спокус для молоді, коли цілі індустрії розваг і розбещення задіяні у боротьбі за дитячі душі, позитивна роль усіх видів спорту і технічних гуртків є особливо важливою. Велика подяка вчителям і тренерам, які звершують великий подвиг виховання дітей і молоді у здоровому дусі. Хай Господь допомагає усім вам - і дорослим, і юним - через заняття цікавою справою морально і духовно зростати" і благословив їх іконками.

     

 

Нагороджений клірик Львівської єпархії

20 серпня Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Троїцькій церкві у м. Раві-Руській Жовківського району Львівської області, після якої вручив настоятелю церкви протоієрею Ігору Янчуку церковну нагороду - медаль святого князя Володимира з нагоди 15-річчя священичого служіння.

     

 

Владика Августин привітав Римо-католицького кардинала з ювілеєм

З нагоди 80-річчя з дня народження Високопреосвященнішого Мар'яна кардинала Яворського, митрополита Львівської римо-католицької архідієцезії, на запрошення Курії Римо-Католицької Церки у Львові, 21 серпня Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин був присутній на урочистостях, які відбулися у кафедральному соборі. Вітаючи ювіляра, Владика наголосив на безконфліктних і конструктивних стосунках, які склалися між православними і римо-католиками на Львівщині, та побажав ювіляру доброго здоров'я та довголіття і подарував йому ікону Спасителя.

     

 

Львівська єпархія УПЦ відзначає 15-у річницю Незалежності України

Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин був присутній на урочистій академії з нагоди 15-ої річниці проголошення Незалежності України, яке відбулося у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької. З цієї нагоди в усіх парафіях Львівської єпархії, згідно з благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, духовенство та миряни сугубо молилися за благополучне майбутнє нашої Батьківщини. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові молебень відслужив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Оксана Жаборинська, м. Львів

На початок сторінки