НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ЗВЕРШЕНИЙ ХРЕСНИЙ ХІД НА ЛІТАКУ НАД ТЕРИТОРІЄЮ ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

27 вересня 2008 року Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у супроводі львівського духовенства та мирян звершив хресний хід на літаку над територією Львівської єпархії та над Почаївською Лаврою.

Хресний хід повітрям звершувався з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі. На борту літака Ан-2 перебували святині: Хрест з часточкою Чесного і Животворящого Древа Хреста Господнього, ікона Божої Матері «Почаївська», ікона святого рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі, з часткою його святих мощей, мощовик з мироточивою главою священномученика Климента, папи Римського, та ікона Собору Галицьких святих. Цей хресний хід став можливий завдяки сприянню та безпосередній участі голови Львівського військового братства св. вмч. Димитрія Солунського полковника авіації в запасі Олексія Кузнєцова.

Під час польоту, який продовжувався 4 години на висоті 200-700 м, звершувалися молебні. Повітряні шляхи пролягли над прикордонними парафіями Львівської єпархії, а саме: с. Речичанами Городоцького району, м. Дрогобичем, м. Бориславом, м. Трускавцем, с. Банею Лисовецькою, с. Верчанами і с. Піщанами Стрийського району, м. Бродами, м. Радеховом, с. Стояновом, с. Шпиколосами, с. Свитязевом Сокальського району, м. Червоноградом, с. Звертовом, с. Сулимовом, с. Відневом, с. Сопошином Жовківського району, м. Жовквою та с. Великим Полем Яворівського району. Над храмами літак максимально знижував висоту, облітаючи колом населений пункт чи церкву, а духовенство та парафіяни, підносячи свої молитви на землі, радо зустрічали такий незвичайний хресний хід. Треба зазначити, що деякі парафії не можна було відвідати під час польоту через їх безпосередню близькість до кордону з Республікою Польщею.

Особливо урочисто пройшов повітряний хресний хід над Почаївською Лаврою, де на галереї перед Успенським собором зібралися вихованці Почаївської Духовної Семінарії. Вони зустрічали хресний хід святковим співом, а парафіяни та паломники, кожен по своєму, як міг, вітали літак з святинями, який двічі облетів Лавру.

Треба зазначити, що після тривалого дощового періоду, Господь благословив цей день яскравим сонечком, що дало можливість успішного звершення доброго діла.

         

Після завершення цього повітряного хресного ходу Владика Августин з Хрестом та іконою св. рівноап. кн. Володимира з часткою святих мощей на малому літаку облетів і саме місто Львів.

З нагоди ювілею Хрещення Русі заплановано також хресний хід навколо Львова на автобусах. Святині, з якими звершувався хресний хід, відвідають також окремі парафії Львівської єпархії Української Православної Церкви, де духовенство та віруючі матимуть змогу піднести свої молитви та прикластися до них.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Першосвятительський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Львівської єпархії

Конференція «Історико-богословська і культорологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника»

Львівяни молилися за жертв у Південній Осетії та Грузії

Православні віруючі Львівщини відсвяткували Успення Пресвятої Богородиці

Освячено новий престол

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

У Львівській єпархії молилися за потерпілих від повені

У єпархії почалися святкування 1020-річчя хрещення Русі

Владика Августин взяв участь в урочистостях в Польщі

У день Тихвинської ікони Божої Матері «Львівської Сльозоточивої» Львівська єпархія відсвяткувала день Ангела Правлячого архієрея
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]