Новини

Архієпископ Августин: „Головним обов'язком священика завжди було й залишається пастирство, тобто піклування про ввірений народ Божий”

27 лютого 2003 року у Львівському єпархіальному управлінні відбулися єпархіальні збори духовенства, які очолив Високопреосвященніший архієпископ Августин. Відкриваючи збори, Владика Августин сказав: „Станом на 1 січня 2003 року у Львівській області зареєстровано 46 конфесій і релігійних організацій, у які входять 2750 релігійні громади. Серед них (офіційно): Українська Православна Церква – 62. А також: УГКЦ – 1502, УПЦ КП – 401, УАПЦ – 361, РКЦ – 140, ХВЄ – 82, ЄХБ – 74, Свідки Єгови – 53. При єпархіальному управлінні діють Вищі катехизаторські курси, на яких навчається 75 осіб з 15 єпархій УПЦ.
У 2002 році у Львівській єпархії відбулося 8 зборів духовенства та 2 зборів дружин священиків. Правлячий архієрей служив в тих парафіях єпархії, де спільно з настоятелем і церковним активом його візит був визнаний доцільним в нинішній ситуації”. Далі Владика розповів про події у церковному житті вселенського православ'я і Української Православної Церкви, а також висловив свої міркування щодо церковної дисципліни. Торкаючись проблем сучасного пастирства, зокрема, він сказав: „Головним обов'язком священика завжди було й залишається пастирство, тобто піклування про ввірений народ Божий”.
На зборах також розглядалися питання парафіяльного життя окремих населених пунктів. Владика відповів на запитання духовенства. Збори закінчилися проголошенням Многоліття ювілярам: протопресвітеру Василію Осташевському з нагоди 90-ліття та протоієрею Борису Хршановському з нагоди 80-ліття.
 

21 лютого 2003 року представники Львівської єпархії Української Православної Церкви взяли участь у зустрічі з заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Мельником Володимиром Петровичем, яка була організована Християнсько-соціальним клубом ім. Олександра Барвінського.
У зустрічі, темою якої було „Релігія, культура, освіта: проблеми взаємодії”, взяли участь представники християнських церков, представлених в регіоні (УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, РКЦ, ЄХБ, ХВЄ), журналісти, працівники культури, науковці, молодь та громадськість міста. Очолив зустріч президент Клубу Микола Хмільовський. Серед іншого обговорювалося питання збереження пам'ятників культури, які знаходяться у церквах, а також можливості протистояння моральній розбещеності та деградації молоді нашого регіону. Протоієрей Володимир Шарабура запропонував створити комітет з представників християнських церков для захисту моральності. Учасники зустрічі підтримали цю пропозицію і вирішили у майбутньому знайти шляхи її реалізації.
В цілому зустріч набула дискусійного характеру.

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки