Новини

19 серпня 2005 року, в день свята Преображення Господнього, Львівський свято-Преображенський жіночий монастир святкує своє престольне свято.

19 серпня 2005 року, в день свята Преображення Господнього, Львівський свято-Преображенський жіночий монастир святкує своє престольне свято. Після Божественної літургії, на якій сестри обителі приступили до Таїнства сповіді і Святого Причастя, священиками свято-Георгіївської церкви був відслужений водосвятний молебень. Обласний благочинний протоієрей Євген Щирба виголосив проповідь, передав вітання з престольним святом та благословення сестерам обителі від Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, який звершує паломництво по Святій Землі.
Після завершення богослужіння сестри обителі пригостили гостей фруктами. Львівський свято-Преображенський монастир був заснований у 2003 році рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви. На жаль, до цього часу монастир не має свого приміщення та монастирської церкви.
Зовсім недавно у свято-Георгіївській церкві у м. Львові Владика Августин послушницю Марію постриг в іночество з іменем Никифора, в честь святого Никифора Кантакузена, екзарха Константинопольського Патріарха.
Зараз в обителі – одна схимонахиня, 6 монахинь, 4 інокині та 6 послушниць. Сестри обителі моляться та виконують послух у парафіяльних храмах Львівської єпархії: свято-Георгіївському у м. Львові, свято-Троїцькому у м. Львові, свято-Покровському у м. Бориславі Львівської області, свято-Іллінському у м. Трускавці та Почаївської ікони Божої Матері у м. Стебнику.
Настоятелька обителі монахиня Варвара просить святих молитв за швидше налагодження повноцінного чернечого життя.
 

24.08.2005 р. Єрусалим. Архієпископ Августин першим серед православних ієрархів привітав Блаженнішого Патріарха Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла з обранням.

Архієпископ Львівський і Галицький Августин, який перебуває у складі паломницької групи у Святій Землі, в день свята Преображення Господнього, 19 серпня 2005 року співслужив у нічній Божественній літургії на горі Фавор та 21 серпня 2005 року співслужив у нічній Божественній літургії на Гробі Господньому у Храмі Воскресіння.
22 серпня 2005 року Священний Синод Єрусалимської Православної Церкви одноголосно обрав Предстоятелем Блаженнішого Феофіла, Патріарха Святого града Єрусалима і всієї Палестини. Цього ж дня Владика Августин першим серед православних ієрархів привітав новообраного Патріарха.
23 серпня 2005 року архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав Єрусалимську Патріархію, де його прийняв Блаженніший Феофіл, Патріарх Святого града Єрусалима і всієї Палестини, з Священним Синодом Єрусалимської Православної Церкви.
В ході бесіди вони обмінялись думками щодо церковного життя у вселенському Православ'ї та, зокрема, щодо релігійної ситуації в Україні. Блаженніший Патріарх Феофіл зазначив, що він знає про проблеми релігійного життя в Україні та співпереживає і молиться за швидше подолання церковного розколу. Він також сказав, що Єрусалимська Православна Церква уважно ставиться до священнослужителів, які звершують паломництво до Святої Землі, та допускає до співслужіння тільки ієрархів та кліриків канонічної Православної Церкви.
Новообраний Патріарх також передав вітання і добрі молитовні побажання успіхів і допомоги Божої у першосвятительському служінні Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру, та висловив сподівання, що незабаром матиме радість приймати Предстоятеля Української Православної Церкви у Святому граді Єрусалимі.

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки