НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

ВЛАДИКА АВГУСТИН ВІДВІДАВ ХРИСТИЯНСЬКУ БОГОСЛОВСЬКУ АКАДЕМІЮ У ВАРШАВІ

28 вересня 2007 року Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Вроцлавського і Щецинського Єремії взяв участь у церемонії присвоєння звання doctor honoris causa Християнської Богословської Академії в Варшаві Патріаршому екзарху всія Білорусі Високопреосвященнішому митрополиту Мінському і Слуцькому Філарету. За багаторічне наукове надбання та за розвиток екуменічного діалогу з іншими християнськими Церквами 24 липня 2007 року сенат Академії в результаті таємного голосування одностайно прийняв рішення про присвоєння митрополиту Філарету високого почесного звання.

Урочисту церемонію очолив Ректор Християнської Богословської Академії у Варшаві єпископ Віктор Височанський. За поданням керівника кафедри Святого Письма Нового Заповіту професора Високопреосвященнішого Єремії, архієпископа Вроцлавського і Щецинського, який став промотором, рецензентами були професор отець Вацлав Гринієвич з католицького Університету ім. Яна Павла ІІ в Любліні, професор Олександр Макулов з Ягелонського Університету та професор протоієрей Маріан Бенза. На урочистості також прибули Предстоятель Польської Православної Церкви Блаженніший митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, а також Високопреосвященніший архієпископ Вроцлавський і Щецинський Єремія, Високопреосвященніший архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Білостоцький і Гданський Яків, Преосвященніший єпископ Семятицький Георгій, Проесвященніший єпископ Петровський Паісій, примас Польщі кардинал Йосип Глемп, голова Комісії єпископату у справах екуменізму єпископ Фадей Пікус, керівники християнських Церков, які входять в Польську Раду Екуменічну, ректори польських вузів, представники уряду і дипломатичних представництв у Варшаві, численне духовенство, професорсько-викладацький склад, співробітники та студенти Академії.

Після урочистого внесення прапору Академії, співу гімну Польщі, вітань від державних, церковних та дипломатичних структур були виголошені рецензії. «Вражає рівноманітність і актуальність тем, які піднімає митрополит у своїх проповідях і наукових працях. Автор реагує на все, що турбує Церкву і сучасний світ. Особливо слід зауважити про виклад богословської антропології. Митрополит переконує в них, що християнська віра не є ворогом справжнього знання, що не потрібно створювати штучних бар'єрів між Церквою, культурою і наукою. Віра вимагає нашої скромності, мудрості і мужності», - сказав отець професор Вацлав Гринієвич у своїй рецензії на труди митрополита Філарета. Серед іншого також було відзначено і великий вклад Владики Філарета у переклад Святого Письма білоруською мовою, у сприяння поширенню культури і толерантності, величезний досвід архіпастирської, проповідницької та представницької діяльності.

Потім проректор Академії професор протоієрей Маріан Бенза зачитав рішення сенату про присвоєння митрополиту Філарету почесного звання doctor honoris causa Християнської Богословської Академії в Варшаві. Ректор вручив почесну нагороду. Достойника привітав Блаженніший митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, члени сенату Академії, посол Республіки Білорусь в Варшаві та інші учасники урочистостей.

     

За традицією Високопреосвященніший митрополит Філарет виголосив лекцію. Урочистості закінчилися співом студенського гімну та винесенням прапора Академії.

Після закінчення урочистостей Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин мав зустріч з ректором та проректором Академії, професорсько-викладацьким складом, спілкувався з Його Блаженством, Блаженнішим митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою, Високопреосвященнішим митрополитом Мінським і Слуцьким Філаретом та присутніми архіпастирями, відвідав кафедральний собор св. рівноап. Марії Магдалини у Варшаві.

  

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

15-річчя архієрейської хіротонії

Некролог

Новини єпархії (12.09.2007р.)

Новини єпархії (11.09.2007р.)

Новини єпархії (26.08.2007р.)

Новини єпархії (17.07.2007р.)

"Роль і завдання монашества у Православній Церкві"
(Львів, 20-24 серпня 2007 року)

Веб-конференція Владики Августина

Святкування тезоіменитства Високопреосвященнішого Августина

Слово про ювіляра – Владику Августина
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]