НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
    

КОНФЕРЕНЦІЇ, КРУГЛІ СТОЛИ

Архієпископ Львівський і Галицький Августин направив співчуття Священному Синоду Елладської Православної Церкви з приводу важкої втрати - смерті Предстоятеля Церкви Блаженнішого архієпископа Афінського і всієї Еллади Христодула, відомого богослова і ревного архіпастиря.

Прес-служба Львівської єпархії

 

ГРЕЦІЯ. ПОМЕР ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ЕЛЛАДСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ БЛАЖЕННІШИЙ АРХІЄПИСКОП ХРИСТОДУЛ

Архієпископ Афінський і всієї Еллади Христодул помер у понеділок у віці 69 років у своєму будинку недалеко від Афін, повідомляє «Інтерфакс-релігія» з посиланням на агентство ЕФЕ.

У Греції оголошено триденну жалобу. Прощання зі спочилим предстоятелем буде проходити в Афінському кафедральному соборі протягом трьох днів.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир надіслав лист співчуття Священному Синоду Елладської Православної Церкви, повідомляє офіційний сайт УПЦ. « Блаженніший Христодул залишиться в нашій пам'яті як яскравий та ревний архіпастир, який сміливо та дерзновенно проповідував Євангеліє Христове як серед вірних, так і серед тих, хто забув дорогу до храму, відстоював інтереси Церкви перед владою, всі свої зусилля докладав до розвитку богословської освіти, монашества, соціального служіння та інших аспектів церковного життя», - говориться в листі співчуття про ієрарха, «серцю якого була близька Українська Православна Церква».

Стан здоров'я архієпископа погіршився рік тому через рак внутрішніх органів. Улітку він переніс в Афінах операцію по видаленню рака кишечника, але з'ясувалося, що пухлина вразила і його печінку.

Пізніше в США Христодулу було зроблено операцію з пересадки печінки, однак поліпшення здоров'я не настало, після чого він вирішив відмовитися від нових хірургічних втручань.

Архієпископ Христодул (Параскеваідіс) очолював Елладську Православну Церкву з 1998 року та користувався великою популярністю у греків.

Він народився у місті Ксанфі (Північна Греція) в 1939 році. Випускник юридичного й богословського факультетів Афінського університету, доктор богослов'я. В 1961 році висвячений у диякона, а в 1965 році - у пресвітера. Протягом дев'яти років ніс послух проповідника і духівника храму Успіння Пресвятої Богородиці (Панагіца) у Паліо Фаліро (Афіни), сім років виконував обов'язки генерального секретаря Священного Синоду Елладської Православної Церкви. У 1974 році обраний митрополитом Димитріадським. Неодноразово брав участь у різних конференціях як у Греції, так і закордоном. Автор багатьох книг і статей у періодичних виданнях.

«Предстоятелем Елладської Православної Церкви обраний у 1998 році. Першосвятительське служіння архієпископа Христодула стало багато в чому відліком нової епохи в житті Елладської Православної Церкви, періодом її більш динамічної присутності в сучасному світі», - говориться в розповсюдженому в понеділок повідомленні служби комунікації Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.

Зокрема, завдяки архієпископу Христодулу на новий рівень було поставлено роботу у Священному Синоді, було перетворено багато синодальних комітетів і створено нові. За особистою участю предстоятеля Елладської Церкви було засновано неурядову організацію «Солідарність», яка зарекомендувала себе в багатьох куточках земної кулі наданням широкомасштабної гуманітарної допомоги потерпілим від різних нещасть.

Інтерфакс-релігія / Офіційний сайт УПЦ

http://orthodoxy.org.ua/uk/mijkonfesiyni_vidnosini/2008/01/28/13892.html

    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Відбулися підсумкові збори духовенства

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2008р)

«Радуйся Варваро, Невісто Христова прекрасная!»

Роздуми про єдність Церкви

У м. Львові відбулося засідання Синодальної Богословської комісії УПЦ

Літургія по чину святого апостола Якова традиційно звершена у Львові

Некролог

«О зде учащих і учащихся» сугубо молилися у Львові 21 жовтня

Поблизу Стрия на Львівщині освячено новий престол

Подвижник віри
 

Архів новин

 
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]