Новини

2.07.2005. Львів. Владика Августин відсвяткував день свого Небесного покровителя

28 червня 2005 року Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин з нагоди Дня свого Ангела у свято-Георгіївській церкві у м. Львові співслужив на Божественній літургії Високопреосвященнішому митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію, Високопреосвященнішому митрополиту Луцькому і Волинському Ніфонту, Високопреосвященнішому архієпископу Тернопільському і Кременецькому Сергію, Преосвященнішому єпископу Білостокському і Гданському Якову, Преосвященнішому єпископу Мукачівському і Ужгородському Агапіту, Преосвященнішому єпископу Почаївському Володимиру, Преосвященнішому єпископу Брестському і Кобринському Іоану з сонмом духовенства. Після закінчення літургії секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас зачитав вітання, які надійшли з нагоди дня тезоіменитства від Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієреїв Української та Руської Православної Церкви, намісників, настоятелів і настоятельниць монастирів. Владику також привітали настоятель подвор'я Американської Православної Церкви в Москві архімандрит Закхей та Ректор Московського свято-Тихоновського православного гуманітарного університету протоієрей Володимир Воробйов. В урочистостях взяли участь рідні брати Владики протоієрей Михайло Маркевич, протоієрей Парфеній Маркевич та протоієрей Стефан Маркевич. Свого архіпастиря з святом прийшли привітати духовенство та вірні Львівської єпархії УПЦ, насельниці Львівського свято-Преображенського жіночого монастиря, військові, випускники Почаївської Духовної Семінарії, представники громадськості регіону.
  

Прес-реліз

У зв'язку з тим, що деякі засоби масово  інформації, в тому числі  інтернет-видання, продукують матеріали про гоніння на православних з масовими вбивствами  під населеним пунктом Збруч Львівської  області, прес-служба Львівської єпархії  Української  Православної  Церкви звертається з роз'ясненням до всіх православних віруючих та  людей доброї  волі, котрі турбуються про долю Православ'я в Галичині.

Факт вбивства ієромонаха Георгія та монахинь і послушниць на території  Львівської  області нам не відомий. Представники розкольницьких і греко-католицьких релігійних громад Галичини також не підтверджують цих повідомлень. До того ж, у Львівській області нема  населеного пункту "Збруч", а є лише річка Збруч, яка протікає по території Тернопільської  області.
  

Духовенство Львівської єпархії Української Православної Церкви 2 червня 2005 року на загальних зборах розглянуло питання про введення з 2005-2006 навчального року у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи як обов'язкового предмету „Етика” та було прийняте наступне рішення.

Нам стало відомо, що існує рішення Міністерства освіти і науки України ввести з наступного навчального року як обов'язковий для вивчення предмет «Етика». Зміст програми цього предмету, за думкою учасників регіональної наради з питань християнської етики та християнського виховання, що відбулася у Львові 21 травня 2005 року, «є некоректним з наукової точки зору і… буде системно сприяти руйнуванню особистості і нівелюванню моральних цінностей серед дітей та молоді, а отже, і всього суспільства».

З огляду на вищевказане, ми, священнослужителі Львівської єпархії Української Православної Церкви заявляємо наступне:

1. Вважаємо неприпустимим введення в загальноосвітніх школах України, зокрема, Львівщини, предмету «Етика», який в багатьох розділах відкидає споконвічну християнську культуру та благочестиві традиції нашого українського народу і суперечить християнській моралі.

2. Рекомендуємо створити робочу групу у складі представників Міністерства освіти і науки та традиційних християнських церков України з метою доопрацювання програми предмету „Етика.

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки