Новини

Архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав батьківщину протопресвітера Гавриїла Костельника у Сербії

17 вересня 2005 року на запрошення Преосвященнішого єпископа Новосадського і Бачського, Сомборського і Сегединського Іринея (Сербська Православна Церква), архієпископ Львівський і Галицький Августин у супроводі секретаря Львівської єпархії протоієрея Богдана Біласа та настоятеля свято-Кирило-Мефодіївського собору у м. Ужгороді протоієрея Димитрія Сидора відвідав м. Новий Сад, Сербія. У єпархіальному управлінні делегацію УПЦ прийняв Владика Іриней. Під час бесіди Владики обговорили події в церковному житті Вселенського Православ'я, зокрема, Сербської та Української Православних Церков. Обмінялися думками щодо ситуації навколо Православної Церкви в Македонії. Особливу увагу Владики звернули на життя та діяльність приснопам'ятного протопресвітера Гавриїла та його визначну роль в історії Православ'я. Увечері Владики молилися на всеношній у свято-Георгіївському кафедральному соборі у м. Новому Саді. Після закінчення богослужіння Владики та члени української делегації відвідали Трьохсвятительську церкву у м. Новому Саді та слухали концерт у виконанні архієрейського хору та камерного хору Густава Васа зі Стокгольма, Швеція. Наступного дня, у неділю Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський Іриней у співслужінні сонму духовенства відправили Божественну літургію у свято-Георгіївському кафедральному соборі у м. Новому Саді. Владика Августин роздав іконки, благословив парафіян. Потім мав зустріч зі священиками, які брали участь у богослужінні. Увечері Владики молилися на вечірньому богослужінні. Цього ж дня Владика Августин мав також зустріч з Преосвященнішим єпископом Зворничко-Тузланським Василієм.

19 вересня, в понеділок, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Зворничко-Тузланський Василій, Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський, Сомборський і Сегединський Іриней, Преосвященніший єпископ Вранський Пахомій та Преосвященніший єпископ Єгарський Порфірій у співслужінні сонму духовенства звершили Божественну літургію у свято-Вознесенському соборі у м. Суботіца з нагоди єпархіального свята Чуда архістратига Божого Михаїла в Хонех.

20 вересня, у вівторок, делегація УПЦ відвідала Руський Керестур поблизу Нового Саду – село, де народився протопресвітер Гавриїл Костельник, що було головною метою поїздки у Сербію.

Отець Гавриїл (Габор) Костельник-Гомзов народився 15 червня 1886 р. в с. Руський Керестур (Бач-Керестур), Сербія, в греко-католицькій родині русинів із Закарпаття.

Після початкової школи навчався в гімназіях в Вінковцях (Славонія) і Загребі, де в 1905 році склав іспит зрілості. Теологію вивчав спочатку в Загребі, а з 1907 р. - у Львові.

Після закінчення курсу теології в 1911 році за рекомендацією митрополита Андрея Шептицького вступає до Фрайбурзького католицького університету на філософський факультет. У 1913 р. Гавриїл Костельник повертається до Львова, одружується з Елеонорою Зарицькою, приймає дияконський, а потім священичий сан, і назавжди оселяється тут.

За свої переконання та визначну роль у підготовці та проведенні Львівського собору 1946 року, який прийняв рішення про приєднання західно-українських греко-католиків до Православної Церкви, 20 вересня 1948 року отця Гавриїла було вбито неподалік Преображенської церкви. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

Через 44 роки, 20 вересня 1992 року, в день мученицької смерті о. Гавриїла, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин отримав архієрейську хіротонію і був призначений на Львівську кафедру. Духовенство і віруючі вбачають у цьому дію Провидіння Божого щодо долі Львівської єпархії. З перших днів архіпастирського служіння на Львівській кафедрі Владика Августин бажав відвідати місце народження о. Гавриїла. Ця мрія здійснилася саме тепер, напередодні 120-ї річниці з дня його народження. Делегація мала зустріч з греко-католицьким єпископом Джуджарем Дюрою. Архієпископ Августин також відвідав гімназію, у якій навчався отець Гавриїл, музей отця Гавриїла, краєзнавчий музей та відправив панахиду біля пам'ятника отцю Гавриїлу.

Цього ж дня Владика відвідав церкву святого апостола Марка у м. Кулі.

Потім українська делегація відвідала Ковильський чоловічий монастир святих Архангелів, де мала зустріч з намісником монастиря ієромонахом Ісихієм.

На закінчення свого візиту до Сербії 21 вересня Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський, Сомборський і Сегединський Іриней з сонмом духовенства співслужили Святішому патріарху Сербському Павлу у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у м. Белграді з нагоди 225-ї річниці її освячення. Цього ж дня Владики мали зустріч зі Святішим патріархом Павлом. Першосвятитель Сербської Церкви поблагословив архієпископа Августина іконою і вручив подарунки членам делегації, а також передав щирі вітання і добрі побажання Блаженнішому Митрополиту Київському та всієї України Володимиру. Потім Владики відвідали новобудову величного Белградського кафедрального собору святителя Сави.
 

26.09.2005. Львів. Священик Львівської єпархії відвідав СІЗО

25 вересня 2005 року за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина протоієрей Євгеній Коцовський разом з молодіжним хором під керівництвом Ірина Зборовської відвідали Львівський СІЗО №19 та взяли участь у презентації аудіо-матеріалів по Новому Завіту, які підготувало та випустило УБТ. Отець Євген звернувся з подякою за матеріали до авторів видання та сказав повчальне слово для тих, хто знаходиться під слідством. Молодіжний хор виконав церковні піснеспіви для засуджених.

У заході взяли участь Голова Біблійного товариства України Роман Вовк та голова Львівського осередку УБТ В. Войтович.

Прес-служба Львівської єпархії

На початок сторінки