Новини

Поїздка дітей-сиріт з Рава-Руського інтернату до Івано-Франківська

З 29 жовтня по 4 листопада 2001 року Львівським молодіжним православним братством була організована поїздка групи підшефних дітей-сиріт з Рава-Руського інтернату до міста Івано-Франківська. Провести тут осінні канікули їх запросив місцевий прихід свято-Василівської церкви.

З Божого благословення, завдячуючи чудовій організаційній роботі ієрея Ростислава Кожака, який відповідав за прийом дітей, самовіддачі прихожан храму Людмили, Олександра, Володимира, Олени, Лариси, Єви, Анни та інших, в сім'ях яких жили та харчувалися діти і які матеріально допомогли сиротам, та молитовній підтримці настоятеля храму протоієрея Петра, поїздка була успішною. Для дітей була організована екскурсія по місту, похід на виставу в драматичний театр, відпочинок на атракціонах. Майже кожен день діти приймали безпосередню участь у Богослужіннях, співаючи з хором, відвідали церковно-приходську школу, де познайомились з місцевими дітьми, які розповіли про своє церковне життя.

В середу дітей приймав Високопреосвященніший архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай.
 


 

Та найбільш цікавою для дітей була поїздка в Карпати в Ворохту, на люб'язне запрошення місцевого жителя пана Петра, який забезпечив проживання дітей та організував їм екскурсію. Незважаючи на густий сніг, що несподівано почав падати з самого ранку, під проводом пана Петра, діти вилізли на гору Магуру. І як тільки ми дісталися вершечка гори, як сніг перестав падати і хмари розійшлись.
 

І вже під ясним сонечком діти спустилися з гори і направились на трампліни, з верху яких милувалися гірським краєвидом.
 

А коли ми вже вертались додому, знову насунули хмари і почав падати сніг.

Діти були дуже задоволені і безмежно вдячні пану Петру з родиною, які організували їм цю, насправді, казкову поїздку в гори.

В неділю, після Божественної Літургії та обіду в пана Володимира, була організована зустріч з дітьми з церковно-приходської школи, які показали свою програму. Діти з Рави-Руської також виступили перед ними.
 

Ввечері, задоволені та повні вражень від поїздки, ми повернулися до Львова.

Це була вже друга поїздка дітей-сиріт на осінні канікули до міста Івано-Франківська, яка стала результатом зустрічі молодих православних активістів на міжнародному молодіжному семінарі під гаслом “Головна заповідь - любити”, організованим всесвітнім Братством православної молоді СИНДЕСМОС, що проходив з 6 по 15 вересня 2000 року в м. Ужгород.
 

Прощаючись з дітьми, ієрей Ростислав висловив надію, що з Божою допомогою, їхній прихід зможе ще не раз прийняти дітей, щоб хоч трохи відігріти їх серця та поділитися з ними своєю любов'ю.

Молимо Господа, щоб він благословив ієрея Ростислава та всіх прихожан свято-Василівської церкви міста Івано-Франківська на многі та благі літа.

На початок сторінки