ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Голови відділу Української Православної Церкви по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України,
архієпископа Львівського і Галицького

Августина
всечесному духовенству, боголюбивому чернецтву і всім вірним чадам Львівської єпархії Української Православної Церкви,
православним генералам і адміралам, офіцерам, прапорщикам і мічманам, сержантам і старшинам, солдатам і матросам та усім службовцям Збройних Сил та інших військових формувань України

 

Христос воскрес!

Улюблені у Господі всечесні отці,
дорогі брати і сестри,
шановні військовики України!

          „Воскресеніе Твоє, Христе Спасе, ангели поют на небесiх, і нас на землі сподоби чистим сердцем Тебе славити” – співає Свята Церква устами духовенства і вірних опівночі на початку пасхальної утрені. Щоразу у ніч Воскресення Господнього всі ми відчуваємо дивну, неземну радість, вона переповнює навіть найчерствіші серця. Але пасхальна ніч, на жаль, швидко минає, і так хочеться затримати, продовжити цю радість, мати її повсякчас.

     „Радуйтеся!” – перше слово, що прозвучало з уст Воскреслого Христа (Мф. 28, 9), „Радуйся!” – привітав Пресвяту Діву Марію Архангел Гавриїл у Благовіщенні (Лк. 1, 28). „Радуйтесь завжди в Господі, і ще кажу, радуйтесь” – закликає християн святий апостол Павло (Флп. 4, 4). Сьогодні Церква Христова сповнена пасхальної радості, Вона щедро дарує її усім вірним. Ми ж повинні прагнути завжди перебувати у радості, що дарується нам на Великдень!

    Воскресення Христове є джерелом народження справжньої істинної радості, яку ні з чим не можна порівнювати. Це – радість перемоги над злом, над гріхом, над смертю, це – тріумф Божественної любові, від якої відірвав людину гріх. Любов шукає дії, пізнається, виявляється в ділах. Якщо „віра без діл мертва” (Як. 2, 26), то і любові без діл не існує. „Немає більшої від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх” (Ін. 15, 13). І Христос, Боголюдина, Єдиний безгрішний, прийшов у світ, щоб зруйнувати діла диявола, знищивши наші гріхи. Своїм прикладом Господь показав, що людська природа здатна до любові справжньої, жертовної, всеосяжної. Він добровільно прийняв на Себе гріхи світу, добровільно підніс їх на Хрест, покірно прийняв жахливу смерть, був покладений до Гробу, зійшов до аду, Воскрес з мертвих, щоб повернути людям можливість з'єднатися з Отцем Небесним. То ж „хто відлучить нас від любові Божої?” (Рим. 8, 35). Радіймо, бо „Воскресе Христос і падоша демони, ...і радуются ангели” (з Огласительного слова свт. Іоана Златоустого).

    „Сподоби нас чистим серцем Тебе славити...” – співає сьогодні Свята Церква. Для того, щоб надовго, навіть назавжди зберегти в собі пасхальну радість, потрібно мати чисте серце. Саме за такої умови ми побачимо славу Воскресення Господнього, бо лише чисті серцем Бога побачать (Мф. 5, 8). А цього стану ми досягаємо шляхом християнського подвигу, який лежить через піст, молитву, покаяння і добрі справи. Подвиг посту – це подвиг любові, наука любові. Відмовляючись від хтивості, гордості, заздрості, від егоїзму, ми навчимося дивитися на світ по-іншому. І коли ми впізнаємо у ближньому образ Божий, побачимо духовними очима результат Воскресення Господнього – оновлену людину, оновлену землю, воскреслу любов, тоді зможемо щиро, правдиво сказати, що ми бачимо Воскресення Христове. І поклонимося Господу Іісусу, Єдиному безгрішному, взиваючи: „Гряди, Господе, Іісусе!” (Одкр. 22, 20), прийди до нас. Навіть якщо застанеш зачиненими двері нашого серця, все-таки увійди в нього, як увійшов Ти через зачинені двері до учнів Своїх, і вдихни в нас, недостойних, благодать Святого Твого Духа, Духа Любові, щоб наша радість була повною, і щоб ділами нашими славилось Твоє Пресвяте Ім'я!

    Всечесні отці, боголюбиві брати і сестри! Вітаю усіх вас з святом славного Христового Воскресення. Нехай пресвітла великодня радість завжди супроводжує нас, хай благодатний пасхальний вогонь освітлює життєвий шлях кожного з нас, а відчуття Божественної присутності допомагає нам долати труднощі і випробування. Молитовно бажаю усім вам, щоб Воскреслий Христос укріпляв вас і тілесно, і духовно, щоб ми і надалі змогли гідно звершувати своє служіння у славу Святої Церкви, на користь нашому народові та Батьківщині.

Воістину Христос воскрес!

З ласки Божої
смиренний
Августин
архієпископ Львівський і Галицький

Пасха Христова
2003 р.
м. Львів