Новини

В неділю 9 липня 2000 року, в день святкування Тихвінської ікони Божої Матері, до Львова на запрошення Львівського молодіжного православного братства Почаївської ікони Божої Матері завітали гості – представники Братства польської православної молоді, яке об'єднує православних юнаків і дівчат у цілій Польщі, і налічує на даний час приблизно 5000 членів (28 липня братство святкуватиме 20-річчя з часу заснування). Очолював делегацію Голова братства Олександр Василюк. З ним також прибули: його заступник Григорій Швед, скарбник братства - Анета Остапчук, редактор журналу "Архе" - Урсула Климчук та інші. Метою візиту було ознайомлення з роботою Львівського братства і обмін досвідом діяльності братств.

Після довгої нічної подорожі братським мікроавтобусом з Білостоку до Львова наші однолітки з Польщі помолилися разом з парафіянами на Божественній Літургії в свято-Георгіївському храмі. По закінченні Літургії гостей в єпархіальному управлінні приймав Високопреосвященнійший Августин, архієпископ Львівський і Галицький.

Пообідавши, поляки здійснили екскурсію містом, відвідали музей народної архітектури і побуту "Шевченківський гай".
 

Відвідини музею народної архітектури і побуту

  Ввечері в Християнському центрі відбулась зустріч гостей з членами Львівського молодіжного православного братства.

Зустріч розпочав вступним словом ігумен Феодосій – духівник львівського братства. У своєму виступі він висловив побажання щодо подальшого розвитку православного молодіжного руху, взаємного спілкування, співпраці між православною молоддю різних національностей. Це побажання було щиро прийнято Головою польського братства Олександром Василюком, який в свому виступі наголосив, що: “Православіє – це віросповідання не якоїсь окремої нації, воно об'єднює віруючих різних націй та народів”. Також Олександр розповів про історію і сьогодення братства, їх роботу з молоддю. А обсяги діяльності братства досить значні. Зокрема, польські братчики випускають власні газету, журнал "Архе", різноманітні брошури, книжки на духовну тематику. Крім того, вони щороку організовують літні табори для дітей. У цих таборах під час відпочинку дітей навчають Закону Божому, іконопису, церковному співу. Одним з важливих пунктів діяльності братсва є організація щорічних паломницьких прощ на св. гору Грабарку. (Докладніше дізнатись про Братство православної молоді в Польщі можна, відвідавши веб-сторінку братства http://www.republika.pl/bractwo_zc).

Після виступів представників обох братств, львівські і польські братчики ближче познайомились між собою і розділили братську трапезу.

На другий день з самого ранку польська делегація вирушила на зустріч з парафіяльними братствами Львівської єпархії. До нас також приєднався кобзар Василь Жданкін.
 

В с. Сопошино гостей зустрічали хлібом-сіллю та з хоругвами у руках

  В с. Сопошино гостей зустрічали хлібом-сіллю та з хоругвами у руках. Після подячного молебну відбулась зустріч з прихожанами, на якій поляки розповіли про себе, відповіли на запитання, поділились своїм досвідом. Поснідавши в затишній оселі настоятеля храму протоієрея Богдана Хилинського, гості сердечно подякували йому з матінкою за гостинність, і вирушили до м. Жовкви, де їх вже чекав настоятель свято-Петропавлівського храму протоієрей Степан Хомин з парафіянами.
 

Гості у м. Жовква з настоятелем свято-Петропавлівського храму протоієреэм Степаном Хоминим

  Тут був відслужений молебень і акафіст до Пресвятої Богородиці. Після цікавої ї теплої зустрічі, гості були запрошені настоятелем на трапезу, на якій вони змогли скуштувати знамениті жовківські вареники.
 

Зустріч з парафіянами свято-Петропавлівського храму

  Вже під вечір братчики прибули до м. Великі Мости, де в Свято-Успенському храмі після короткої вечірні відбулась зустріч з молодіжним братством св. Петра Ратннського і прихожанами.
 

Зустріч з молодіжним братством св. Петра Ратннського і прихожанами Свято-Успенського храму

  Побували гості з Польщі і у капличці св. Петра Ратннського, збудованій на місці, де він подвизався. Повечерявши і попрощавшись з настоятелем храму протоієреєм Дмитром Улицьким, польська делегація відбула до м. Львова.
 

Гості у м. Великі Мости з настоятелем храму протоієреєм Дмитром Улицьким

  Прибувши до Львова, гості придбали подарунки з України для своїх близьких і друзів і приготувалися до від'їзду. Взявши благословення на дорогу в духівника львівського братства ігумена Феодосія, який супроводжував їх в поїздці по парафіях, в 4-ій годині ночі польські братчики вирушили в зворотню путь зі Львова до Польщі.

На початок сторінки