Новини

8-го листопада 1999 р. у містечку Великі Мости (Сокальський р-н. Львівської обл.) відбулось посвячення нового Свято-Успенського храму. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Володимира та на запрошення Львівського архієрея Високопреосвященнішого Августина урочистий чин посвячення здійснив Ректор Варшавської Богословської Академії Високопреосвященніший архієпископ Вроцлавський і Щецінський Польської Православної Церкви Єремія у співслужінні з Високопреосвященнішим Сергієм архієпископом Тернопільським і Кременецьким та Високопреосвященнішим Августином архієпископом Львівським і Галицьким. Разом із численними священиками Львівської єпархії Української Православної Церкви архієреї разом служили Божественну Літургію.

Church

Численна громада у новоосвяченому храмі мала нагоду прикластися до великої святині українського народу. Одна із найстаровинніших на Русі ікон Божої Матері - “Зимненська”, котрою візантійський імператор привітав князя Володимира та княгиню Ірину після їхнього одруження століттями переховувалась у різних обителях Православної Волині. На день посвячення Свято-Успенського храму монахині одноіменної Святогорської Зимненської обителі на чолі із ігуменією Стефанією привезли святиню учасникам торжества.

Після Першої святкової Літургії відповідальний за зовінішні зносини ППЦ Високопреосвященніший архієпископ Єремія в супроводі Львівського архієрея відвідав православні парафії у Сопошині та Жовкві. “Неабиякої ваги набуває те, що ми з вами можемо разом молитися і зводити такі чудові храми, як ваш у Великих Мостах, - поділився із людьми Владика Єремія. - А те, що споруди наших храмів скромні і невеликі, то це лише додає нам розуміння, що церква – не у будовах, а у тих сильних і дружних громадах, які ми складаємо, міцніючи самі, як учать апостоли, стаючи храмами Духа Святого”. Разом із Високопреосвященнішим Єремією на Львівщину прибув Головний редактор польського православного журналу “Архе. Огляд православний” Євгеній Чиквін. Журналіст поділився із галичанами нелегким досвідом захисту прав православних громад у Польщі.

На початок сторінки