Новини

Президенту України
Кучмі Леоніду Даниловичу

Шановний Леоніде Даниловичу!

Маю честь звернутися до Вас за дорученням і від імені священнослужителів Львівської єпархії Української Православної Церкви, згідно з рішенням єпархіальних зборів, що відбулися 10 лютого 2004 року у м. Львові.

Відомо, що духовенство і віруючі Львівської єпархії Української Православної Церкви вже впродовж 12 років постійно звертаються до влади різних рівнів і просять виділити земельну ділянку під будівництво кафедрального собору і єпархіального управління у м. Львові. Наявність лише одного діючого канонічного храму в місті, який до того ж має неофіційний статус російськомовного, створює додаткові труднощі для україномовної громади Львова. Виходить, влада навмисне створює дискомфорт і складну атмосферу для обох частин Львівської православної громади: російської і української, церковне життя яких різниться не лише богослужбовою мовою, але й традицією і обрядом.

Цілих 12 років не вирішується і питання виділення земельної ділянки громаді Сихівського району м. Львова. Громада молиться у маленькій дерев'яній капличці, до того ж влада відмовляється дати дозвіл навіть на її ремонт. Проблему намагались вирішити до приїзду папи Римського в Україну, але, хоч Понтифік побував у Києві і у Львові, у нашій справі нічого не змінилося до цих пір, і виглядає так, що питання надання земельної ділянки відкладається до другого візиту папи в Україну. А оскільки Львівська влада обіцяє вирішувати питання будівництва кафедрального собору УПЦ у м. Львові лише у перспективі (лист заст. голови облдержадміністрації В. Герича в Адміністрацію Президента України № 495 від 22.08.2001 р.), то в реальному житті це означає – цих питань ніхто не збирається вирішувати. З таким станом речей ні духовенство, ні вірні, зрозуміло, миритись не будуть.

Сподіваємось, що голос православної громади Львівщини буде почутий і нам в пошуку виходу з цієї абсурдної і ганебної ситуації не доведеться вдаватись до більш рішучих заходів.

З повагою і побажанням Божого благословення

Августин, архієпископ Львівський і Галицький,
лютий 2004 року

На початок сторінки

Обжимной гидравлический пресс samway p32s rvd-stanki.ru/stanok-rvd-samway-p32s/.