Новини

У К А З

У зв'язку з проведенням місячника дитячої церковної творчості "Великдень - 2004" у Львівській єпархії Української Православної Церкви постановляю:
  1. До 1 квітня 2004 року парафія, яка хоче взяти участь у заході, повинна здати у єпархіальне управління Заявки на участь у місячнику дитячої церковної творчості "Великдень - 2004", а також роботи для організації виставок. Представники парафій, від яких заявки на участь надійдуть після 1 квітня 2004 року, участі не братимуть.
  2. Для участі відрядити дітей-учасників та одного супроводжуючого за рахунок парафії-учасниці.
  3. Контроль за виконанням даного Указу залишаю за собою.
Архієпископ Львівський і Галицький, Августин

 

 

Відповідно до Указу Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина № 20 від 28 лютого 2004 року про проведення місячника дитячої церковної творчості "Великдень - 2004" у Львівській єпархії Української Православної Церкви, Оргкомітет встановив наступне:

  1. Урочисте відкриття відбудеться 25 квітня 2004 року о 14 год., урочисте закриття – 9 травня 2004 року о 16 год.
  2. Виставка малюнку, фотографії та іншої дитячої творчості буде діяти з 25 квітня по 9 травня 2004 року. Вхід вільний. Розміщення виставки: м. Львів, вул. Театральна, 10, Львівський будинок офіцерів.
  3. Поетичне свято буде проходити 25 квітня 2004 р. Початок о 14 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління (вул. Короленка, 3) до 13.00 год.
  4. Пісенне свято відбудеться 2 травня 2004 року. Початок о 14 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління до 13.00 год.
  5. Читання церковно-слов'янською мовою та Богословська олімпіада відбудуться 9 травня 2004 року. Початок о 12 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління до 11.00 год.
  6. Нагадуємо, що настоятелю парафії, яка буде брати участь у місячнику, необхідно терміново - до 1 квітня 2004 року - повідомити в Оргкомітет дані про учасників та доставити творчі роботи.

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я
про місячник дитячої церковної творчості
"Великдень - 2004"
при Львівській єпархії Української Православної Церкви

Метою і завданням місячника дитячої церковної творчості є виявлення найактивніших і обдарованих дітей, обмін досвідом роботи в недільних школах, збудження творчого зацікавлення серед дітей.

До участі запрошуються учні парафіяльних недільних шкіл Львівської єпархії Української Православної Церкви. Заявки єдиного зразка на участь з підписом настоятеля парафії (зразок заявки додається) необхідно направити до Львівського єпархіального управління до 1 квітня 2004 року. Якщо робота суперечить православній традиції, догматиці чи моралі, вона не допускається до участі.

У рамках місячника дитячої церковної творчості проводяться такі заходи:

1. Виставка дитячого малюнка на церковну тему.

У виставці беруть участь дитячі роботи по чотирьох вікових категоріях: 5-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років. Після закінчення виставки роботи повертаються власникам. Фотокопії окремих робіт будуть використовуватися у друкованих виданнях.

Вимоги: кольоровий малюнок на церковну тему повинен бути виконаний на чистому аркуші паперу формату А4 (розмір машинописного аркуша, 297 мм х 210 мм). На звороті необхідно розбірливо вказати назву малюнка в лапках, прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: "Пустельник", Петренко Іван, 10 років, с. Явора Турківського району.

Від кожної парафії може бути до 10 робіт, автори яких належать до різних вікових категорій. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2004 р.

2. Виставка дитячої фотографії.

У виставці беруть участь дитячі роботи по двох вікових категоріях: 10-14 років, 15-18 років. Після закінчення виставки роботи повертаються власникам. Фотокопії окремих робіт будуть використовуватися у друкованих виданнях.

Вимоги: кольорова глянцева фотографія формату 15 см х 21 см, зроблена дитиною. До фотографії необхідно додати записку, у котрій вказана назва сюжету в лапках, прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: "Наша церква взимку", Ільків Петро, 12 років, с. Стенятин Сокальського району.

Від кожної парафії може бути до 6 робіт, автори яких належать до різних вікових категорій. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2004 р.

3. Виставка робіт дитячої творчості (саморобки з дерева, металу, каменю, скла, бісеру, тощо, в'язання, плетіння).

На виставку подаються дитячі роботи чотирьох вікових категорій: 6-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років (по кожній названій номінації). Після закінчення виставки роботи повертаються власникам.

Вимоги: до кожної дитячої роботи необхідно додати назву в лапках, використаний матеріал, а також прізвище та ім'я автора, вік і місцезнаходження. Наприклад: "Пасхальне яйце", бісер, Шевченко Анна, 7 років, с. Уріж Дрогобицького району.

Від кожної парафії можуть подаватися роботи різних номінацій, автори яких належать до різних вікових категорій. Одна парафія може представити не більше 5 робіт по кожній номінації. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2004 р.

4. Поетичне свято.

До участі запрошуються юні поети двох вікових категорій: 10-14 років і 15-18 років. Учасники повинні представити свою найкращу поезію у двох номінаціях: духовна і світська. Автор повинен читати поезію особисто. Роботи залишаються в архіві Львівської єпархії і будуть використовуватися у друкованих виданнях.

Вимоги: Вірш повинен бути надрукований чи розбірливо написаний на одній стороні стандартного аркушу формату А4 (на одному аркуші лише один вірш). Після останньої строфи вказується прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: Ільченко Сергій, 15 років, с. Бистриця Дрогобицького району.

Кількісних обмежень від парафій немає. Поезії необхідно подати у письмовому варіанті до 1 квітня 2004 р.

А також учасники можуть читати напам'ять духовну поезію інших авторів.

Вимоги: Вірш повинен бути надрукований чи розбірливо написаний на одній стороні стандартного аркушу формату А4 (на одному аркуші лише один вірш). У верхньому правому кутку вказується автор, після останньої строфи вказується прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження учасника. Наприклад: Ільків Оксана, 16 років, м. Угнів Сокальського району.

Від кожної парафії запрошується по 1 учаснику кожної вікової категорії. Поезію у письмовому вигляді необхідно подати до 1 квітня 2004 р.

5. Церковно-слов'янська мова.

Учасники повинні правильно і виразно читати церковно-слов'янською мовою. Вони можуть бути трьох вікових категорій: 7-9, 10-14 років, 15-18 років.

Від кожної парафії запрошується по 1 учаснику кожної вікової категорії.

6. Пісенне свято.

Конкурс проводиться по номінаціях: сольний та ансамблевий спів церковної та народної пісні. У номінації „ансамбль” брати участь можуть ансамблі з кількістю до 4 чоловік. Учасники можуть бути трьох вікових категорій: 7-9 років, 10-14 років, 15-18 років.

Від кожної парафії запрошується по групі учасників (1-4 осіб) кожної вікової категорії.

7. Олімпіада.

Від кожної парафії запрошується по одному учаснику кожної вікової категорії: 10-14 років, 15-16 років і 17-18 років. Переможці старшої вікової категорії (17-18 років), при бажанні, у 2003 році за результатами співбесіди (без вступних екзаменів) зможуть вступити на навчання у духовні навчальні заклади.

Учасникам будуть запропоновані питання, що розділяються за наступними розділами:
1. Старий Завіт
2. Новий Завіт
3. Віровчення та богослужіння Православної Церкви.

На початок сторінки