Місячник дитячої церковної творчості „Великдень-2002"

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина з 19 травня по 2 червня 2002 року у Львівському будинку офіцерів проходив Місячник дитячої церковної творчості „Великдень-2002” Львівської єпархії Української Православної Церкви. Цей захід включав у себе конкурси з різних видів мистецтва: поезія, пісня, малюнок, прикладне мистецтво, фотографія, а також знання Закону Божого і читання церковно-слов'янською мовою.

Виставка малюнків і творів прикладного мистецтва була відкритою щодня завдяки чергуванню, організованому Львівським молодіжним православним братством Почаївської ікони Божої Матері. В будинку офіцерів були виставлені роботи дітей з різних парафій Львівської єпархії.

І ось 19 травня 2002 року, в Неділю жон-мироносиць, за участю Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина було урочисте відкриття Місячника. На нього з'їхалися юні парафіяни з різних районів Львівської області. У вступному слові Владика сказав, що завданням цього Місячника є не нагородження переможців, а заохочення і виявлення дитячих талантів. Тоді ж і відбувся конкурс духовної поезії, а юні поети прочитали свої вірші. У цьому конкурсі оцінювалися зміст, декламація та артистичність. Серед інших поетичних творів особливу увагу привернула поема „Сватання Риму до України”, котру поставили в ролях парафіяни з села Тетевчиці Радехівського району. Учасників було дуже багато з Дрогобицького, Жовківського, Радехівського, Самбірського, Стрийського районів, міст Борислава, Червонограда і, звичайно, зі Львова.

     

26 травня відбулося свято пісні. Наш народ є дуже співучим, тому цей конкурс був найважчим. Жюрі оцінювало учасників по двох номінаціях: сольний і ансамблевий спів. Як і попереднього разу, всіх учасників було поділено на вікові категорії з 5-7 р.; 8-10 р.; 11-14 р.; 15-18 р. Спочатку виступали найменші, які впевнено і сміливо почувалися перед великою аудиторією, а потім - старші. Сольний спів переплітався з багатоголосим виконанням. Учасникам, виконавцям і глядачам дуже сподобався виступ тріо з м. Борислава.


           

І нарешті, 2 червня до м. Львова з'їхалися знавці Закону Божого та церковно-слов'янської мови, щоб взяти участь в Богословській олімпіаді. На відміну від інших, цього дня конкурси були закритого типу, тобто кожного учасника слухало лише жюрі на чолі з викладачем Почаївської Духовної Семінарії ієромонахом Євменієм. Всі учасники були дуже старанними і докладали максимум зусиль, щоб представити не тільки себе, але й свою парафію. Богословська олімпіада була особливою ще й тому, що, за згодою з Ректором Почаївської Духовної Семінарії, переможець олімпіади у віці 17-18 років при бажання може вступити до Почаївської Духовної Семінарії без вступних екзаменів. Отже, всі дуже старалися. Але, на жаль, серед учасників школярів старшої вікової категорії не виявилося.

     

Цього ж дня відбулося і урочисте закриття Місячника. Владика Августин особисто вручав Архієрейські грамоти і пам'ятні подарунки. На урочистому закритті виконувалися вірші і пісні. А Царук Іван з с. Тетевчиць Радехівського району за прекрасне виконання пісень отримав особливу нагороду - ювілейну медаль „2000-ліття Різдва Христового”. Потім всі переможці сфотографувалися на пам'ять.

Гарасимишин Олександра,
м. Львів
https://namars.com Смотреть путешествия - лучшие шоу путешествия Смотреть.