Новини

ВСІМ НАСТОЯТЕЛЯМ ПАРАФІЙ
І ГОЛОВАМ ПАРАФІЯЛЬНИХ РАД
ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ

Доводимо до Вашого відома, що, відповідно до Указу Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина № 249 від 1 листопада 2002 року про проведення місячника дитячої церковної творчості "Великдень - 2003" у Львівській єпархії Української Православної Церкви, Оргкомітет встановив наступне:

  1. Урочисте відкриття відбудеться 11 травня 2003 року о 14 год., урочисте закриття – 25 травня 2003 року о 17 год.
  2. Виставка малюнку, фотографії та іншої дитячої творчості буде діяти з 11 по 25 травня 2003 року. Вхід вільний.
  3. Конкурси юних поетів та духовної поезії будуть проходити 11 травня 2003 р. Початок о 14 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління (вул. Короленка, 3) до 13.00 год.
  4. Конкурс на краще виконання пісні відбудеться 18 травня 2003 року. Початок о 14 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління до 13.00 год.
  5. Конкурс „Читання церковно-слов'янською мовою” та Богословська олімпіада відбудуться 25 травня 2003 року. Початок о 14 год. Учасникам та супроводжуючим особам необхідно прибути до Львівського єпархіального управління до 13.00 год.
  6. На урочисте закриття запрошуються автори робіт, які були представлені на конкурси малюнку, фотографії та іншої дитячої творчості.
  7. Нагадуємо, що настоятелю парафії терміново - до 1 травня 2003 року - необхідно повідомити в Оргкомітет дані про учасників та доставити творчі роботи.
Оргкомітет


УКАЗ

У зв'язку з проведенням місячника дитячої церковної творчості "Великдень - 2003" у Львівській єпархії Української Православної Церкви постановляю:

1. Згідно з Положенням про місячник дитячої церковної творчості "Великдень - 2003", яке додається, у всіх парафіях у Різдвяний період провести тиждень дитячої церковної творчості "Різдво Христове - 2003".

2. До 1 квітня 2003 року кожна парафія повинна здати у єпархіальне управління Заявки на участь у місячнику дитячої церковної творчості "Великдень - 2003", а також роботи для організації виставок. Представники парафій, від яких заявки на участь у конкурсі надійдуть після 1 квітня 2003 року, участі у конкурсах не братимуть.

3. Для участі у єпархіальних конкурсах від кожної парафії відрядити дітей-учасників та одного супроводжуючого за рахунок парафії.

4. Контроль за виконанням даного Указу залишаю за собою.

Архієпископ Львівський і Галицький Августин


ПОЛОЖЕННЯ
про місячник дитячої церковної творчості "Великдень - 2003"
при Львівській єпархії Української Православної Церкви

Метою і завданням місячника дитячої церковної творчості є виявлення найактивніших і обдарованих дітей, обмін досвідом роботи в недільних школах, збудження творчого зацікавлення серед дітей.

До участі в конкурсах запрошуються учні парафіяльних недільних шкіл Львівської єпархії Української Православної Церкви, які стали переможцями відповідних конкурсів на парафіяльному рівні. Заявки єдиного зразка на участь в єпархіальному конкурсі з підписом настоятеля парафії (зразок заявки додається) необхідно направити до Львівського єпархіального управління до 1 квітня 2003 року. Якщо конкурсна робота суперечить православній традиції, догматиці чи моралі, вона не допускається до конкурсу. Переможці конкурсів нагороджуються грамотою. Нагородження переможців усіх конкурсів відбудеться на урочистому закритті.

В жюрі кожного конкурсу буде входити профільний спеціаліст.

У рамках місячника дитячої церковної творчості проводяться такі заходи:

1. Виставка дитячого малюнка на церковну тему.

У виставці беруть участь дитячі роботи по чотирьох вікових категоріях: 5-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років. У кожній віковій категорії за роботами визначаються 1, П, Ш місця. Виставка триватиме 1 місяць. Після закінчення виставки роботи повертаються власникам. Фотокопії окремих робіт будуть використовуватися у друкованих виданнях.

Вимоги: кольоровий малюнок на церковну тему повинен бути виконаний на чистому аркуші паперу формату А4 (розмір машинописного аркуша, 297 мм х 210 мм). У правому нижньому куті необхідно розбірливо вказати назву малюнка в лапках, прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: "Пустельник", Петренко Іван, 10 років, с. Явора Турківського району.

Від кожної парафії може бути до 10 робіт, автори яких належать до різних вікових категорій. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2003 р.

2. Виставка дитячої фотографії.

У виставці беруть участь дитячі роботи по двох вікових категоріях: 10-14 років, 15-18 років. У кожній віковій категорії за роботами визначаються 1-3 місця. Виставка триватиме 1 місяць. Після закінчення виставки роботи повертаються власникам. Фотокопії окремих робіт будуть використовуватися у друкованих виданнях.

Вимоги: кольорова глянцева фотографія формату 15 см х 21 см, зроблена дитиною. До фотографії необхідно додати записку, у котрій вказана назва сюжету в лапках, прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: "Наша церква взимку", Ільків Петро, 12 років, с. Стенятин Сокальського району.

Від кожної парафії може бути до 6 робіт, автори яких належать до різних вікових категорій. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2003 р.

3. Виставка робіт дитячої творчості (саморобки з дерева, металу, каменю, скла, бісеру, тощо, в'язання, плетіння).

На виставку подаються дитячі роботи чотирьох вікових категорій: 6-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років (по кожній названій номінації). У кожній віковій категорії по вказаних номінаціях визначається 1, П, Ш місця. Виставка триватиме 1 місяць. Після закінчення виставки роботи повертаються власникам.

Вимоги: до кожної дитячої роботи необхідно додати назву в лапках, використаний матеріал, а також прізвище та ім'я автора, вік і місцезнаходження. Наприклад: "Пасхальне яйце", бісер, Шевченко Анна, 7 років, с. Уріж Дрогобицького району.

Від кожної парафії можуть подаватися роботи різних номінацій, автори яких належать до різних вікових категорій. Одна парафія може представити не більше 5 робіт по кожній номінації. Роботи необхідно подати до 1 квітня 2003 р.

4. Конкурс юних поетів.

До участі у конкурсі запрошуються юні поети двох вікових категорій: 10-14 років і 15-18 років. Учасники конкурсу повинні представити свою найкращу поезію у двох номінаціях: духовна і світська. Автор повинен читати поезію особисто. У кожній віковій категорії по обох номінаціях визначаються 1, П, Ш місця. Роботи залишаються в архіві Львівської єпархії і будуть використовуватися у друкованих виданнях. Дата конкурсу буде оголошена додатково.

Вимоги: Вірш повинен бути надрукований чи розбірливо написаний на одній стороні стандартного аркушу формату А4 (на одному аркуші лише один вірш). Після останньої строфи вказується прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження автора. Наприклад: Ільченко Сергій, 15 років, с. Бистриця Дрогобицького району.

Кількісних обмежень від парафій немає. Поезії необхідно подати у письмовому варіанті до 1 квітня 2003 р.

5. Конкурс духовної поезії.

У конкурсі можуть брати участь діти у трьох вікових категоріях: 7-9 років, 10-14 років, 15-18 років. Учасники конкурсу повинні виразно прочитати напам'ять духовну поезію. У кожній віковій категорії по номінаціях визначаються 1, П, Ш місця. Дата конкурсу буде оголошена додатково.

Вимоги: Вірш повинен бути надрукований чи розбірливо написаний на одній стороні стандартного аркушу формату А4 (на одному аркуші лише один вірш). У верхньому правому кутку вказується автор, після останньої строфи вказується прізвище та ім'я, вік і місцезнаходження учасника. Наприклад: Ільків Оксана, 16 років, м. Угнів Сокальського району.

Від кожної парафії запрошується по 1 учаснику кожної вікової категорії. Поезію у письмовому вигляді необхідно подати до 1 квітня 2003 р.

6. Церковно-слов'янська мова.

У конкурсі можуть брати участь діти трьох вікових категорій: 7-9, 10-14 років, 15-18 років. Учасники конкурсу повинні правильно і виразно читати церковно-слов'янською мовою. У кожній віковій категорії по номінаціях визначається тільки одне, перше місце. Дата конкурсу буде оголошена додатково.

Від кожної парафії запрошується по 1 учаснику кожної вікової категорії.

7. Конкурс на краще виконання пісні.

У конкурсі можуть брати участь діти у трьох вікових категоріях: 7-9 років, 10-14 років, 15-18 років. Конкурс проводиться по номінаціях: сольний та ансамблевий спів церковної та народної пісні. У номінації „ансамбль” брати участь можуть ансамблі з кількістю до 4 чоловік. У кожній віковій категорії по номінаціях визначаються 1, П, Ш місця. Дата конкурсу буде оголошена додатково.

Від кожної парафії запрошується по групі учасників (1-4 осіб) кожної вікової категорії.

8. Олімпіада.

У конкурсі можуть брати участь діти трьох вікових категорій: 10-14 років, 15-16 років і 17-18 років, яким будуть запропоновані питання, що розділяються за наступними розділами:

1. Старий Завіт

2. Новий Завіт

3. Віровчення та богослужіння Православної Церкви.

У кожній віковій категорії по розділах визначаються 1, П, Ш місця. Дата проведення олімпіади буде оголошена додатково. Від кожної парафії запрошується по одному учаснику кожної вікової категорії. Переможці старшої вікової категорії (17-18 років), при бажанні, у 2003 році за результатами співбесіди (без вступних екзаменів) зможуть вступити на навчання у духовні навчальні заклади.

Рекомендована література для підготовки:

1. Прот. Петро Влодек. Закон Божий.
2. Прот. Серафим Слободський. Закон Божий для сім'ї та школи.